MERSİN FUTBOL TAKIMLARI 2021 YILI DEĞERLENDİRMESİ

Mersin futbol takımlarından en üst seviyede Profesyonel olarak Tarsus İdmanyurdu Spor Kulübü 2. Lig’ de Beyaz Grupta yer alırken, bir zamanlar süper lig de oynayan Mersin İdmanyurdu ise2019 yılında kapatılıp adını İçel İdmanyurdu Spor Kulübü adı altında 3. Lig’ de mücadele ediyorlar.

Bölgesel Amatör Liginde ise 4. Grupta Silifke Belediye Spor, Erdemli Belediye Spor, Mersin 33 Futbol Kulübü, İdman yurdu 1925 mücadele ediyorlar.

TFF 2. LİG‘DE TARSUS İDMANYURDU SPOR KULÜBÜ 2021 YILINI NASIL GEÇİRDİ?

Tarsus İdmanyurdu Spor Kulübü TFF 2. Lig ‘de Mersin’ de en üst lig de mücadele eden takımlardan birisi.

Karşılaşmalarını Tarsus Şehir Stadyumun’ da oynayan takım TFF 2. Lig’ de Beyaz Grupta mücadele eden takım sezonun ilk yarısını 20 puan ile 15. Sırada düşme hattının üstünde tamamladılar.

Tarsus İdmanyurdu Spor Kulübü TFF 2. Lig Beyaz Grupta çıktığı 17 karşılaşmada 5 galibiyet, 5 beraberlik ve 7 mağlubiyet alan takım 14 gol atarken kalesinde ise 16 gole engel olmadılar.

Lig’de sadece üst üste 3 karşılaşmadan galip olarak ayrılan Tarsus İdmanyurdu Spor Kulübü lig de ki son 5 karşılaşmasından da 3 mağlubiyet 2 beraberlik alarak yılı kendi sahasında konuk ettikleri Bucaspor 1928 ile 1 – 1 beraberlik ile sona ermişti.

Yılın ilk maçını ise kendi sahasında 16 Ocak ‘ da 1922 Konyaspor ile karşı karşıya gelecekler.

İÇEL İDMANYURDU SPOR KULÜBÜ SEZONUN İLK YARISINI İYİ BİTİRDİ

TFF 3. Lig’ de mücadele eden İçel İdmanyurdu Spor Kulübü sezonun ilk yarısını topladığı 27 puan ile 6. Sırada yer aldılar.

Ligin ilk yarısında çıktıları 17 karşılaşmadan 6 galibiyet elde eden İçel İdmanyurdu Spor Kulübü 9 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldılar. Lig de rakip filelere sezonun ilk yarısında 17 gol bırakan takım kalesinde ise 13 gole engel olamadılar.

İçel İdmanyurdu Spor Kulübü yeni sezona iyi başlayamayan takımlardan olurken sezonun ilk maçında kendi sahasında Ağrı 1970 ‘ i 3 – 0 mağlup ederek 3 puan ile başladıkları yeni sezon da sonrasın da 6 karşılaşmadan 3 puan ile tanışamadılar.

Lig’ de son 8 karşılaşmalarına bakacak olursak is 4 galibiyet ve 4 beraberlik elde etmiş durumdalar.  Karşılaşmaların geneli oldukça az gollü geçiyor.

2021 yılının sezonun son maçında ise Modafen ile deplasmanda 1 – 1 beraberlik ile ayrılan takım lig de ise uzun süredir mağlup olmuyorlar.

Takımın en dikkat çeken oyuncusu ise 28 yaşındaki golcü oyuncuları Murat Can Bölükbaşı oldu. Sezonun ilk yarısında takımının attığı 17 golün 5’ inde direkt katkı sağladı.

BÖLGESEL AMATÖR LİG’DE MERSİN FUTBOL TAKIMLARI

Bölgesel Amatör Liginde ise 4. Grupta mücadele eden Silifke Belediye Spor 1. Grupta 21 puan ile 9 karşılaşmadan da mağlup olmadan ayrılan takım liderlik koltuğunda oturuyor.

Erdemli Belediye Spor ise lig de 15 puan ile 5. Sırada yer alırken, Mersin 33 Futbol Kulübü de 15 puan ile 6. Sırada yer alıyor. İdman yurdu 1925 ise 8 puan ile 8. Sıradalar.