Mersin Üniversitesi Uzatmalarda Kazanmayı Bildi

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nin 30. Haftasında Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 2 Mayıs Pazar günü kendi sahasında Yalova VİP’yi konuk etti. İki takım arasındaki bu karşılaşmayı ev sahibi Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 85 – 76 kazanmayı başardı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden Yalova VİP, bu sezon Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde 11. Mağlubiyetini almış oldu.

Öte yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanmayı başaran Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ise bu sezon Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde 14. Galibiyetini elde etmiş oldu.

İki takım arasındaki bu mücadelenin en skorer isimleri Yalova VİP’de attığı 23 sayı ile Olena Stashchuk ve 17 sayı ile Melike Yalçınkaya Bingül olurken; Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nde attığı 27 sayı ile Caliya Shontay Robinson ve 16 sayı ile Yaren Gündüz oldu.

Mersin Üniversitesi ve Yalova VİP Maçının Detayları

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nin 30. Haftasında Mersin Üniversitesi Spor Salonu’ndaki maça ev sahibi Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Avinar Kaya, Fahriye Bayraktar, Betül Güleç, Yaren Gündüz ve Caliya Robinson ilk 5’i ile maça başlarken; konuk takım Yalova VİP ise Ebru Torun, Canan Karsavran, Dilek Topdemir, Olena Stachchuk ve Nilay Aydoğan ilk 5’i ile sahaya çıktı.

Mücadelenin birinci periyotunu konuk takım 20 – 17, ilk yarıyı ise ev sahibi 44 – 37 önde tamamladı. Üçüncü periyotu ise bir kez daha 53 – 56 önde bitiren konuk takım oldu. Maçın normal süresi de 71 – 71’lik beraberlik ile sonuçlandı. Uzatmalarda ise ev sahibi Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, kendi sahasında konuk ettiği Yalova VİP’yi 85 – 76 mağlup etti.

Mersin Üniversitesi ve Yalova VİP Oyuncularının Sayı Dağılımı

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nin 30. Haftasında oynanan maçta Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, kendi evinde Yalova VİP’yi 85 – 76 yendi.

İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu: konuk takım Yalova VİP’de Olena 23, Canan Karsavran 7, Dilek Topdemir 8, Melike Yalçınkaya Bingül 17, Ebru Torun 6, Sümeyya Özcan 8, Nilay Aydoğan 4 ve İrem Beriş 3 sayı atarken; ev sahibi Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nde Fahriye Bayraktar 13, Avinar Kaya 8, Yaren Gündüz 16, Caliya Robinson 27, Betül Güleç 10 ve Deniz Aygül 11 sayı attı.