ÇBK BELEDİYESPOR 79 – 53 MAĞLUP OLDU

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi play – off çeyrek final serisinin ikinci mücadelesinde Ankara ekibi Nesibe Aydın’ı ağırladı. Skorda üstünlüğü ele geçiren Nesibe Aydın, ev sahibi ekibi 79 – 53 mağlup etti.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi play – off çeyrek final serisinin ikinci karşılaşması için Servet Tazegül Spor Salonu’nda Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK), Ankara temsilcisi Nesibe Aydın Gençlik ve Spor Kulübü’nü ağırladı. Mücadelede daha etkili bir oyun sergileyen Nesibe Aydın takımı, rakibinin çok fazla skor üretmesine izin vermeyerek mücadeleden 79 – 53’lük skorla galip ayrıldı.

Basketbol Süper Ligi play – off serisinde ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor 2 – 0 geriye düşüp yarı final şansını kaybederken, Nesibe Aydın Gençlik ve Spor Kulübü ise yarı final mücadelesinde Galatasaray ile karşılaşacak.

Mücadelenin En Skorer Oyuncusu

Nesibe Aydın – ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor müsabakasının en skorer ismi konuk ekip oyuncusu 22 sayı ile Katsiaryna Snytsina oldu. Nesibe Aydın’dan Ruthy Hebard 16 sayı ve Büşra Akgün 12 sayı ile çift hanelere ulaşarak takımlarının galibiyetine katkı yapan diğer isimler oldu.

Ev sahibi ekipten Kristine Anigwe 15 sayı ile takımının en skorer ismi olurken; Manolya Kurtulmuş 14 sayı ve Gökşen Fitik 13 sayı ile çift hanelere ulaşan diğer oyuncular oldu.

Çeyrek Final Mücadelesinin Detayları

Salon: Servet Tazegül Spor Salonu

Hakem Kadrosu: Mehmet Keseratar, Tekin Özübir, Nazlı Çisil Güngör

Başantrenör: Olcay Orak

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor Kadrosu: Kristine Anigwe 15 sayı, Manolya Kurtulmuş 14 sayı, Gökşen Fitik 13 sayı, Feride Şevval Akalan 6 sayı, Melis Talay 3 sayı, İlayda Güner 2 sayı, Yeliz Doğan, Berfin Demir, Elanur Menteşe

Başantrenör: Erman Okerman

Nesibe Aydın Gençlik ve Spor Kulübü Kadrosu: Katsiaryna Snytsina 22 sayı, Ruthy Hebard 16 sayı, Büşra Akgün 12 sayı, Melike Tuğba Oral 8 sayı, Zsofia Simon 8 sayı, Hülya Çoklar 6 sayı, Shey Peddy 4 sayı, Merve Uygül 3 sayı, Alis Kumsal Aslan

Maç Sonu: 53 – 79

1. Periyot: 14 – 20

2. Periyot: 18 – 20

3. Periyot: 17 – 25

4. Periyot: 4 – 14