Çukurova Basket Kulübü Deplasmanda Güldü

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 26. Haftasında Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Kulübü, 24 Mart Çarşamba günü deplasmanda Adana Basketbol’a konuk oldu.

İki takım arasındaki bu mücadeleyi konuk ekip Çukurova Basketbol Kulübü, 90 – 51 kazanmayı başardı. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden baş antrenör Mehmet Özkan önderliğindeki Adana Basketbol, bu sezon Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 24. Mağlubiyetini almış oldu.

Öte yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan Çukurova Basketbol Kulübü, bu sezon Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 14. Galibiyetini elde etmiş oldu. İki takım arasında oynanan bu maçın en skorer isimleri ise Adana Basketbol’da attığı 21 sayı ile Öykü Taşkın ve 12 sayı ile İlknur Yıldızhan olurken; 27 sayı ile Manolya Kurtumuş ve 16’şar sayı ile Göksen Fıtık ve Feride Şevval Akalan oldu.

Maçın Detayları

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 26. Haftasında Adana Basketbol ile Çukurova Basketbol Kulübü kozlarını paylaştı. Karşılaşmanın ilk çeyreğine hızlı başlayan taraf Çukurova Basketbol Kulübü oldu. Farkı çeyrek sonuna doğru çift hanelere çıkartan Çukurova Basketbol Kulübü, birinci periyotu 25 – 12 önde kapattı. Maçın ikinci çeyreğinde de özellikle hücumdaki etkili oyununu sürdüren Çukurova Basketbol Kulübü, ikinci çeyreği 47 – 30 önde bitirdi.

Hücumda etkisiz bir performans sergileyen Adana Basketbol, maçın üçüncü çeyreğinde de rakibine karşılık vermekte zorlandı. Bu yüzden Çukurova Basketbol Kulübü, üçüncü periyotu 69 – 41 önde tamamladı. Maçın dördüncü ve son çeyreğinde de özellikle dış atışlarda isabet yakalayan Çukurova Basketbol Kulübü karşılaşmadan 90 – 51 galibiyetle ayrıldı.

Sayı Dağılımı

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 26. Haftasında oynanan maçta Çukurova Basketbol Kulübü, deplasmanda Adana Basketbol’u 90 – 51 yendi. Öte yandan iki takım oyuncularının maçtaki sayı dağılımı ise şöyle oldu: Adana Basketbol’da İlknur Yıldızhan 12, Ezgi Manlacı 5, Ladin Özel 4, Gülfer Tokatlı 5, Öykü Taşkın 21, Elif Nisa Ercan 2 ve Sude Güler 2 sayı atarken; Çukurova Basketbol Kulübü’nde Yeliz Doğan 10, Melis Talay 8, Manolya Kurtulmuş 27, Göksen Fıtık 16, Feride Şevval Akalan 16, İlayda Güner 11 ve Berfin Demir 2 attı.