Mersin Temsilcisinden Gelen Centilmenlik Örneği

Mersin Birinci Amatör Küme E Grubu’nda mücadelesine devam eden Anamur Gençlikspor, ligin 13’üncü haftasında sahalarda görmeye hasret olduğumuz bir centilmenlik örneğine imza atmıştı. Ligin başarılı ekiplerinden birisi olan Anamur Gençlikspor ile Silifke Bahçeköyüspor arasında oynanan maçta konuk ekibin bir oyuncusu sakatlanıp oyundan çıktı. Bu oyuncu yerine başka oyuncu dahil edilemeyince Anamur Gençlikspor’dan da bir oyuncu kenara geldi ve oyun 10’a 10 şekilde oynandı ve alkış topladı.

Alkışlar Anamur Gençlikspor’a

Futbol hangi seviyede oynanırsa oynansın bazı duyguların her zaman içerisinde olduğu bazı hasletlerin de sporcularda yer edinmesini gerektirdiği bir spordur. İster amatör kümede ister en profesyonel ligde fark etmeksizin yeşil sahaya çıkan 22 oyuncudan belirli davranışları sergilemeleri beklenir.

Bu davranışlardan birisi de kuşkusuz centilmenliktir. Sporun hayatı güzelleştiren bir eğlence olduğunu bizlere hatırlatan centilmenlik ne zaman ve nerede görülürse görülsün takdir edilmesi gerekir. Mersin Birinci Amatör Küme E Grubu’nda mücadelesine başarıyla devam eden Anamur Gençlikspor’un ligin 13’üncü haftasında yaptığı davranış da tam olarak bu takdir edilmesi gereken cinsten davranışlardan birisi olarak kayıtlara geçmişti.

Anamur Gençlikspor, o dönem 13 maçta aldığı 8 galibiyet ve 5 beraberlik ile kümede 4’üncü sırada yer alıyordu. Silifke Bahçeköyüspor ile oynadığı maçı da 2-0 kazanan Anamur temsilcisi, 23 gol attı ve 21 gol yediği için toplamda da 2 averajı bulunuyordu.

Ligin kalburüstü kulüplerinden birisi olarak değerlendirilebilecek Anamur Gençlikspor’un rakibi Silifke Bahçeköyüspor ise hiç iyi bir durumda değildi. Takım sahaya çıktığı 13 maçın tamamında sahadan mağlup ayrıldı ve bu maçlarda 7 gol atarken kalesinde tam 65 gol görmüştü.

Ligin en kötü durumdaki takımı olan Silifke Bahçeköyüspor’un Anamur temsilcisi karşısında oynadığı maçta bir oyuncusu sakatlandı ve sahadan çıkmak zorunda kaldı. Ancak yedek kulübesinde başka bir oyuncu yer almadığı için takım mücadelenin geri kalan kısmını 10 kişiyle oynamak zorundaydı.

İşte Anamur Gençlikspor da tam bu noktada çok centilmence bir harekete imza attı ve takımda forma giyen bir oyuncuyu saha kenarına aldı. Zor ve zayıf durumdaki rakibini daha da küçük düşürmekten kaçınan Anamur Gençlikspor sahalarda görmek istediğimiz bir harekete imza atmış oldu.

Mersin’in Kanında Var

Bu yıl Mersin’deki futbolseverler adına pek kolay geçmedi ve şehrin takımları bir üst lige yükselmek adına son aşamalara kadar gelmiş olsalar da yine de istediklerini alamadılar.

Bununla birlikte Mersin şehrinin en ileri gelen futbol kulübü, bir dönemin efsanesi Mersin İdman Yurdu’nun düşüşünden sonra şehirde başlayan yas havası hâlâ daha dağılabilmiş değil. Fenomenin yerine kurulan İçel İdman Yurdu taraftarları biraz daha heyecanlandırıyor olsa da İçel İdman Yurdu’nun da gitmesi gereken uzunca bir mesafe olacak.