Mersin İçel İdman Yurdu Yeni Sezon Hazırlıklarına Başladı

Mersin; Türkiye’nin tıpkı diğer şehirleri gibi futbol ile yatıp kalkıyor. Ancak, bu güzel şehrin ne Süper Lig’de ne de TFF 1.Lig’de bir temsilcisi bulunuyor. Mersin halkı; şehirlerinin takımını en üst seviyede görmek istiyor. Şehrin makus talihini değiştirebilecek kulüplerin başında tahmin edebileceğiniz gibi İçel İdman Yurdu geliyor. Gelin, bu kulübün son durumuna bir göz atalım!

Mersin Ekibi Yeni Sezona Sıkıntılı Başlayacak

Ekonomik kriz; alt liglerde yer alan takımları çok zorluyor. Transfer yapmak bir hayli zor! Çoğu kulüp; geçmiş yıllarda kulüpte forma giymiş oyunculara yapılmayan ödemelerden dolayı FIFA’dan transfer yasağı cezası aldı. Önümüzdeki sezon alt liglerde daha çok altyapı oyuncusu görebiliriz. İçel İdman Yurdu; 2022 – 2023 sezonunda kesinlikle şampiyonluk hedefliyordu. Ancak, Mersin‘in sezona sorunlu bir şekilde başladığını dile getirebiliriz. Mersin ekibi; yeni sezon öncesinde Selahattin Dinçel ile anlaşma sağlamıştı. Ancak, söz konusu anlaşma farklı sebeplerden dolayı bozuldu.

Kırmızı lacivertli ekip; her ne olursa olsun, 2022 – 2023 sezonundaki hedeflerinden vazgeçmedi. Yeni sezonun ilk idmanını 15 futbolcu ile yaptı. Mersin gibi Türkiye’nin en sıcak şehirlerinden birisinde yapılan idman çok zor geçti. Oyuncuların sıcak havadan dolayı kendilerini bir hayli kötü hissettikleri söylenebilir. İçel İdman Yurdu; yeni sezon hazırlıklarının ilk 10 gününde kendi tesislerinde çalışacak. Ardından, ikinci etap kamp çalışmaları için farklı bir şehre gidecek. İkinci etap kampında kadroda farklı oyuncuların da olacağını ifade edebiliriz.

Taraftarlar Yönetime Tepkililer!

İçel İdman Yurdu’nda işlerin pek iyi gitmediğini ifade edebiliriz. Taraftarlar; kulübün transferde bir hayli geç kaldığını düşünüyorlar. Bilhassa bonservisi elinde olan oyuncular ile anlaşılamaması ve hepsinin farklı bir takıma transfer olması taraftarları çıldırttı. İçel İdman Yurdu taraftarları; Ankara finalinin ardından ortaya çıkan yönetimsel boşluktan şikayet ediyorlar.

En büyük rakiplerinden birisi olan 52 Orduspor FK’nın hepsi TFF 1.Lig’de forma giyen beş futbolcuyu birden kadrosuna katması onları endişelendiriyor. İçel İdman Yurdu taraftarlarının şikayet ettiği farklı konular da yok değil! İsim ve arma değişikliği talep ediliyor. Bir başka deyişle, kulübün önümüzdeki sezon Mersin İdman Yurdu ismiyle mücadele etmesi isteniyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Düzenlemiş Olduğu Futbol Turnuvası Güzel Görüntülere Sahne Oluyor

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Mersin halkı futbolu çok seviyor. Yazın en sıcak günlerini yaşadığımız şu dönemde tatile gidemeyen insanların eğlenmek adına farklı arayışlara girdiklerini ifade edebiliriz. Halkının her zaman yanında olan Mersin Büyükşehir Belediyesi; Mahalleler Arası Geleneksel Fındıkpınarı 30 Ağustos Zafer Kupası düzenledi.

Söz konusu turnuva; Kurban Bayramı’nın üçüncü günü başladı. Güncel tarih itibariyle, turnuvada ikinci hafta maçları oynanıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu bu turnuvada çok sayıda takım mücadele ediyor. Ayrıca, maçları da birçok izleyici tribünden izliyor.