Mersin Büyükşehir Belediyespor Antalya’da Kayıp

Türkiye Basketbol Birinci Ligi’nin 25’inci hafta karşılaşmasında Mersin’in basketbol takımı Mersin Büyükşehir Belediyespor, Antalya Güneşi Basketbol’a kaybetti

Mersin şehrimizin basketboldaki temsilcisi olan Mersin Büyükşehir Belediyespor, Türkiye Basketbol Birinci Ligi’nde mücadelesini sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde Antalya’da Antalya Güneşi Basketbol takımına karşı önemli bir maça çıkan Mersin temsilcimiz, ne yazık ki parkeden başı önde ayrıldı ve kritik karşılaşmayı kaybetti.

Çok dengeli başlayan karşılaşmanın ilk çeyreği 19 – 19’luk skorla sonuçlandı. İki takımın da birbirine üstünlük kuramadığı bu çeyreğin ardından ikinci periyotta işler Mersin Büyükşehir Belediyespor aleyhine değişti.

Potasında tek çeyrekte 21 sayı gören takımımız buna karşın Antalya Güneşi Basketbol potasına sadece 11 sayı atabildi.

Hal böyle olunca ilk yarının skoru da 40 – 30 olarak tescil edildi ve ev sahibi Antalya Güneşi Basketbol takımı soyunma odasına bu avantajla gitmeyi başardı.

İkinci yarının ilk çeyreğinde de Antalya Güneşi Basketbol Takımı’nın üstünlüğü devam etti. Her ne kadar biraz olsun toparlanma sinyali veriyor olsa da Mersin Büyükşehir Belediyespor basketbol takımımız, üçüncü çeyreği 28 – 20 geride kapattı.

Maçın son periyotuna 68 – 50 Antalya Güneşi Basketbol takımının üstünlüğü ile girildi.

Farkı azaltmak ve geri dönüşü gerçekleştirmek isteyen Mersin Büyükşehir Belediyespor, elinden gelen gayreti gösterse de farkı yalnızca 9 sayıya kadar indirebildi. Maçın son saniyesi bittiğinde skor tabelasında 83 – 74 Antalya Güneşi Basketbol takımının üstünlüğü ilan ediliyordu.

Mersin Büyükşehir Belediyespor Kimlerden Katkı Aldı

Mersin Büyükşehir Belediyespor

Mersin’in basketboldaki temsilcisi adına parkede en çok süre alan oyuncu Braylon Deundre Rayson oldu. 34 dakika 16 saniye boyunca parkede formasını terleten Braylon Deundre Rayson maçı 15 sayı 2 ribaunt ve 9 asist ile tamamlamayı başardı.

Onu takip edip takımımız adına maçta en çok süre alan ikinci isim olan Jamelle Williams Hagins ise 33 dakika 30 saniyelik oyun süresi boyunca büyük katkı sundu.

Takımın istatistik kağıdında lider olan ismi Jamelle Williams Hagins, 15 sayı 11 ribaunt 2 asistle iyi bir performans sergiledi. Fakat ne yazık ki onun bu performansı Antalya Güneşi Basketbol takımını mağlup etmeye yetmedi.

Antalya Güneşi Basketbol Takımı Galibiyeti Kimlerle Aldı

Temsilcimizin rakibi Antalya Güneşi Basketbol’da ise galibiyet Dejan Borovnjak, Kasey Hill ve Mustafa Erdoğan’ın performanslarıyla geldi.

Antalya temsilcisinin en çok süre alan ismi olan ve 37 dakika 16 saniye parkede kalan Dejan Borovnjak, 19 sayı 5 ribaunt ve 2 asist ile galibiyette en çok rol oynayan iki oyuncudan biriydi.

Diğer isim ise 34 dakika 57 saniye süre alarak 18 sayı 1 ribaunt ve 7 asistle performans sergileyen Kasey Hill oldu. Kasey Hill aynı zamanda %60 üç sayı isabetiyle de ne yazık ki başarılı bir gün geçirmiş oldu.

Bu isimlere 11 sayı 6 ribaunt ve 2 asistle destek olan Mustafa Erdoğan ise yine rakibimiz adına günün iyilerinden biri olmayı başardı.