MERSİN BB SPOR KULÜBÜ BASKETBOL TAKIMI HAFTAYI GALİP TAMAMLADI

Mersin BB MSK Erkek Basketbol takımı Misli.com Türkiye Basketbol Ligin’ de 13.haftasında kendi sahasında konuk ettiği rakibi Akhisar Belediye Basketbol Kulübü’ nü farklı bir skor ile 88 – 56 ile mağlup ettiler.

Ev sahibi takım Mersin BB MSK Erkek Basketbol takımı aldıkları bu galibiyet ile beraber Misli.com Türkiye Basketbol Ligin’ de 18 puan ile 14. Sırada yer almış oldular.

Konuk takım Akhisar Belediye Basketbol Kulübü ise Misli.com Türkiye Basketbol Ligin’ de galibiyeti olmayan tek takım olarak ligin son sırasında yer aldılar.

Mersin BB MSK Erkek Basketbol takımın’ da karşılaşma öncesinde 7 oyuncusunda Covid – 19 ‘ a yakalanmasından dolayı maç eksiği olan ev sahibi takım erteleme karşılaşmalarına da kaldığı yerden Misli.com Türkiye Basketbol Ligin’ de oynamaya başladılar.

Mersin BB MSK Erkek Basketbol takımı kendi sahasında Mersin Edip Buran Spor Salonun ‘ da rakibi Akhisar Belediye Basketbol Kulübü’ nü 32 sayı’ lık fark ile yenerek sahadan galip olarak ayrıldılar.

MERSİN BB SPOR KULÜBÜ 88 – 56 AKHİSAR BELEDİYE BASKETBOLKULÜBÜ

Ev sahibi takım Mersin BB MSK Erkek Basketbol takımı karşılaşmanın başlaması ile bütün periyotlar ‘da rakibi Akhisar Belediye Basketbol Kulübü’ne üstünlük sağlamayı başardı.

Karşılaşmanın ilk çeyreğinde 25 sayı bulan Ev sahibi takım Mersin BB MSK Erkek Basketbol takımıiyi savunması ile rakibine sadece 13 sayı atmasına izin tanıdılar.

Mersin BB MSK Erkek Basketbol takımı karşılaşmanın ikinci çeyreğinde ise rakibi karlısında etkili oyununu sürdüren takım mücadelede ilk yarıyı 45 – 31 ile önde tamamlayan taraf oldular.

Hızlı başladıkları 3. Çeyrekte ev sahibi takım 23 sayı bulurken konuk ekip Akhisar Belediye Basketbol Kulübü ise 11 sayı ürete bilirken son final setine ise Mersin BB MSK Erkek Basketbol takımı 68 – 42 önde giren takım oldular.

Final setin de ise ev sahibi takım Mersin BB MSK Erkek Basketbol takımı üstünlüğü ile geçilirken karşılaşma sonunda ise ev sahibi takım sahadan 88 – 56 ile sahadan galibiyet ile ayrılan taraf oldular.

MAÇIN DETAYLARI

Mersin Büyüksehir Belediye Spor Kulübü: Jamelle William H 13 sayı, BraylonDeundreRa 13 sayı, Erkin Şenel 11 sayı, Gökhan Yazıcıoğlu 9 sayı, Polat Kaya 9 sayı, Alp Karahan 7 sayı, Deniz Can Çevik 7 sayı, Ali Tuncer 7 sayı, Atakan Erdek 3 Rbd, Baran Yiğit Öncel.

Akhisar Belediye Basketbol Kulübü:Al’lonzoColeman 21 sayı, DaQuanBracey 8 sayı, Berkay Kansu 7 sayı, Hamit Sezaver 6 sayı, Efe Beşok 5 sayı, Yunus Akçay 3 sayı, Yavuz Koça 2 sayı, Bulut Altın 2 sayı, Eren Ocaktürk 2 sayı, Can Urşan, Arda Çete, Enes Tunç.