2021 Yılı Mersin Takımları İçin Nasıl Geçti

Mersin; sporu çok seven insanların yaşadığı bir şehir! Gelin, Mersin takımlarının futbol, basketbol ve voleybolda neler yaptığına yakından bakalım!

Mersin Takımları Futbolda Başarılı Olabildi Mi?

İlk olarak, Tarsus İdman Yurdu ile başlayalım! Bu takım; 2. Lig Beyaz Grup’ta yer alıyor. Ancak, 2021 yılında beklenen başarıları sergileyemedi. Güncel tarih itibariyle, 2. Lig Beyaz Grup’ta 17 maçta topladığı 20 puanla 15. sırada yer aldığını söylemeliyiz.

İçel İdman Yurdu 3. Lig Grup 3’te kendisine yer buluyor. Güncel tarih itibariyle, 17 maçta topladığı 27 puanla altıncı sırada yer aldığını ifade etmek gerekir.

Mersin’de birçok futbol kulübü var. Ancak, diğer takımlar Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele ediyorlar. Bilhassa bir dönem Süper Lig’de de yer alan Mersin İdman Yurdu; 2018 yılında Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele etmeye başlamıştı.

Mersin Kadın Basketbol Takımlarının Başarısı ile Gururlanıyor

ÇBK Mersin Yenişehir; büyük bir takdiri hak ediyor. Mersin temsilcisi; Kadınlar Süper Ligi’nde 11 maçta sekiz galibiyet ve üç yenilgi aldı. Bu başarıyla kendisine dördüncü sırada yer bulmayı başardı. Bursa BŞB ve Galatasaray gibi takımların önünde olduğunu ifade etmeliyiz.

ÇBK Mersin Yenişehir; Avrupa başarıları ile de göz doldurdu. FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda şampiyon olmak isteyen temsilcimiz; Mersin’in adını tüm dünyaya duyurmayı hedefliyor. Bu noktada, temsilcimizin İspanya’nın Lointek Gernika takımı ile FIBA Kadınlar Avrupa Kupası play-off turunda karşı karşıya geleceğini ifade etmeliyiz. Covid-19 sebebiyle ertelenen maç; 4 Ocak 2021 Salı günü saat 18.00’de Edip Buran Spor Salonu’nda oynanacak. ÇBK Mersin Yenişehir; bu turu geçtiği takdirde ciddi bir avantaj elde etmiş olacak. Ancak, temsilcimiz; ilk maçı şanssız bir şekilde kaybetmişti. Bu yüzden, ikinci maçta çok daha iyi bir oyun sergilemesi gerekiyor.

Mersin BB GSK; Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi’nde yer alıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi ise Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele veriyor. Tarsus Belediyesi; Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’ndeki mücadelesine devam ediyor. Bir başka deyişle, bilhassa Mersin basketbol kulüplerinin 2021 yılını en iyi şekilde geçirdiklerini söyleyebiliriz.

Mersin’deki Voleybol Takımları 2021 Yılında Neler Yaptı?

mersin

Mersin’in futbolda olduğu gibi voleybolda da yeterince başarılı olamadığını söylemek gerekir. Hem erkekler hem de kadınlar kategorisinde birden çok voleybol takımı bulunuyor. Ancak, bu takımların en iyisi Türkiye Kadınlar Voleybol İkinci Ligi’nde mücadele eden Mersin BŞB’dir. Bunun yanı sıra, Kılıç Silifke İdmanyurdu da Türkiye Erkekler Voleybol İkinci Ligi’nde yer alıyor. Diğer voleybol takımlarının birçoğu Bölgesel Lig’de kendilerine yer bulabiliyor.

Sonuç olarak, ÇBK Mersin Yenişehir Kadın Basketbol Takımı’nın şehrin gururu olduğunu söyleyebiliriz. Bu takım; bilhassa 2021 yılında Avrupa Kupaları’nda aldığı sonuçlar ile Mersin şehrini en iyi şekilde temsil etmiştir.