ÇBK Mersin Kadın Basketbol’un Hedefi Şampiyonluklar Yaşamak

Geride bıraktığımız sezonda başarılı bir performans ortaya koyan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, gelecek sezon için şimdiden 3 kupayı birden hedefliyor. Bilindiği üzere Türkiye Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, önümüzdeki sezonda hem Süper Lig’de hem FIBA Avrupa Kupası’nda hem de Türkiye Kupası’nda mücadele edecek. Bu yüzden takımın ve teknik ekibin ve tabiki genel olarak kulübün bundan sonraki tek hedefi bu üç kulvarda da şampiyonlar yaşamak.

ÇBK Mersin Kadın Basketbol Kulübü Başkan Ali Adalıoğlu’nun Açıklamaları

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Başkanı Ali adalıoğlu ve kulübün yöneticileri, geçtiğimiz günlerde Fly Academy Spor Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladılar. 2017 yılından itibaren özellikle kulübün yapılanması adına çalışmalara başladıklarını söyleyen başkan Ai Adaalıoğlu, kısa bir süre içerisinde önemli bir mesafe katettiklerini belirtti. Öte yandan gelecek sezon için hedeflerini daha da büyüttüklerini ifade eden başkan Ali Adalıoğlu, bu doğrultuda erkenden çalışmalara başladıklarını ve takımlarına önemli ve başarılı basketbolcuları kattıklarını sözlerine ekledi.

ÇBK Mersin Kadın Basketbol Kulüp Yöneticisi Ender Ünlü’nün Açıklamaları

Geçtiğimiz günlerde Fly Academy Spor Salonu’nda düzenlenen basın toplasına ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımı Başkanı Ali Adalıoğlu’nun yanı sıra kulübün üst yöneticilerinden Ender Ünlü’de katıldı ve birtakım açıklamalarda bulundu. Başkan Ali Adalıoğlu gibi takımın 2017 yılından itibaren yeni bir yapılanma içerisine girdiğini belirterek sözlerine başlayan yönetici Ender Ünlü, birkaç yıldır devam eden yapılanmanın başarılarını artık önümüzdeki yıldan itibaren toplayabileceklerini belirtti.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nın sahip olduğu spor tesisinin hem mimari hem de teknoloji açıdan üst seviyede olduğunun altını çizen Ender Ünlü, bu anlamda dünyada ve Avrupa’da sayılı tesislerden birine sahip olduklarını söyledi. Öte yandan Avrupa ve özellikle ABD’de spor medyasında çıkan haberlere de değinen Ender Ünlü, kadrolarının üst seviyede görüldüğünü ve hem Avrupa’da hem Türkiye’de kendilerinden başarı beklentisi olduğunu vurguladı.