Vahap Seçer

Mersin Büyükşehir Belediyesi Örnek Bir Davranışa Daha İmza Attı

Yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’de de her geçen gün etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bu süreçte pek çok alanda ihtiyacın yaşandığı ve sağlıkçıların ise geceli gündüzlüğü çalışmalar gerçekleştirdiği durumda, Mersin Büyükşehir Belediyesi de destek olmak için adım attı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile verilen karara göre, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle şehirde hizmet vermekte olan sağlık çalışanlarının zorlu günler geçirdiği dönemde, ailelerine ve sevdiklerine herhangi bir virüs riski taşımaması için 156 yataklı olan ve tam donanıma sahip konaklama tesislerinin kapıları açıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer, tüm dünyada küresel salgın haline gelen yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle, sağlıkçıların ciddi birer Kovid-19 riski taşıyor olduklarından dolayı, bu virüsü ailelerinden birine ya da sevdiği birine geçirmemeleri için kendileri için konaklama tesislerinin kapılarının açılmasına karar verildiğini bildirdi.

Her Şey Ücretsiz Bir Şekilde Karşılanıyor

Salgın hastalık sebebiyle alınan destek ve önlem paketi çerçevesinde sağlık çalışanlarının rahat ve huzurlu barınabilmeleri adına, 156 yataktan oluşan bir tesisi hazır hale getirdiklerini bildirerek örnek bir hareket sergiledi.

Günlük ihtiyaçların eksik olmadan karşılandığı süreçte, sağlıkçılar ise bu süreçte 3 öğün yemeğin verildiği, çamaşırların yıkandığı ve ekstra dezenfeksiyon işlemlerinin yapıldığı tesislere, hastanelerden ve sağlık kuruluşlarından özel servisler aracılığıyla getiriliyor.