Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı’nda Son Durum

Türkiye Erkekler Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden ekiplerden Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı, yeni sezon öncesinde Ankara’da Erkekler Federasyon Kupası’nda sahaya çıktı. Grup maçlarında mücadele eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı, ne yazı ki bu turnuvada aradığını bulamadı.

Grup aşamasındaki maçlarda Erkekler Federasyon Kupası’nda veda eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı, önümüzdeki hafta başlayacak olan Türkiye Erkekler Basketbol 1. Ligi’ne odaklandı. Bilindiği üzere 1 Ekim Cuma günü resmi olarak başlayacak olan Türkiye Erkekler Basketbol 1. Ligi’nde Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı, ilk olarak 2 Ekim Cumartesi günü Bursa Gemlik Basketbol ile kozlarını paylaşacak.

Erkekler Federasyon Kupası

Türkiye Erkekler Basketbol 1. Lig’nin yeni sezonu öncesinde çalışmalarına devam eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı, 2021 – 2022 sezonu öncesinde Ankara’da düzenlenmekte olan Erkek Federasyon Kupası’na katıldı.

Burada gruplarda mücadele eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı, gruptaki ilk maında Beysu Konyaspor Basketbol takımı ile kozlarını paylaştı. Fakat bu karşılaşmayı Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı, 89 – 91 skor ile kaybeden taraf oldu. Bir sonraki gün oynanan grubun ikinci maçında Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı, bu kez OGM Ormanspor ile karşı karşıya geldi. Bu mücadeleyi de 110 – 108 skor ile kaybeden taraf Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı oldu.

Arka arkaya aldığı bu 2 maülubiyet ile Erkekler Fedrasyon Kupası’na veda eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı, gruptaki üçüncü ve son maçına formalite gereği çıktı. Bu maçta ise Budo Gemlik ile karşılaşan Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı, sahadan 78 – 73 galip ayrılan taraf oldu.

Yeni Sezon Hazırlıkları Başladı

Türkiye Erkek Basketbol 1. Ligi’nin 2021 – 2022 sezonu öncesinde Erkekler Federasyon Kupası’nda mücadele eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı, burada aradığını bulamadı ve grup aşamasında turnuvaya veda etti.

Mersin’e dönerek yeni sezonun hazırlıklarına başlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı, 2 Ekim Cuma günü yeni sezonunun ilk maçında Bursa Gemkik Basketbol ile kozlarını paylaşacak. Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımının sezon genelindeki en büyük hedefi ise ligi üst sıralarda bitirmek olacak.