Mersin Büyükşehir’in Yıldızları Fatmanur ve İlayda

Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nde geçtiğimiz ay lisansı çıkan Fatmanur Karakaş, Çukurova Basketbol’un milli ara nedeni ile maça çıkmadığı haftalarda büyükşehir ile maça çıkmaya devam diyor. Çıktığı maçlarda adeta takımını sırtında taşıyan oyuncu genç yaşına rağmen başarılı olan sporcu adından çokça söz ettiriyor.

Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nde geçtiğimiz ay lisansı çıkan Fatmanur Karakaş, Çukurova Basketbol’un milli ara nedeni ile maça çıkamadığı haftalarda Büyükşehir ile çıktığı maçlarda adeta devleşti.

Milli Maç Arasında Durmak Yok

Basketbol Kadınlar Süper Lig’de mücadele eden Mersin Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol’un gelecek vaat eden isimlerinden olan İlayda Güner ile Fatmanur Karakaş, Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve spor Kulübü’nü adeta sırtında taşıyor. Tıpkı Fatmanur Karakaş gibi İlayda Güner’de yükselen bir performans gösteriyor. Milli maç arasında da durmadan performanslarını yükseltmek için elinden geleni yapıyor.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Mersin ekibinde çift lisanslı olarak forma giyen Fatmanur, 3 maça çıkarken İlayda ise bir maça çıktı. Fatmanur ve İlayda sahada kaldıkları süre içerisinde takıma büyük katkılar yaptılar.

Takımda oyunları ile devleşen oyuncular harika performans gösterdi. Takıma olumlu etkileri ile Büyükşehir’in galibiyete uzanmasında büyük rol oynadılar. Son oynanan Ceyhan Belediyesi maçında sonradan oyuna dahil olan Fatmanur ve İlayda Büyükşehir’in 14-3 geriden gelerek karşılaşmadan galibiyet ile ayrılmasına katkıda bulundu.

Mersin Büyükşehir’in Yükselen İsimler

Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nde geçtiğimiz ay lisansı çıkan Fatmanur Karakaş, Çukurova Basketbol’un milli ara nedeni ile maça çıkamadığı haftalarda Büyükşehir ile çıktığı maçlarda adeta devleşti. Milli maç arasında da harika bir performans gösteren Fatmanur takımın en iyi oyuncularından biri. Büyükşehir forması altında Çeşme Basketbol, Edremit Belediyesi Gürespor ve Ceyhan Belediyesi maçlarında forma giydi. Fatmanur, ortalama olarak 25 dakika sahada kalırken 7 sayı 2,3 ribaunt ve 5.3 asist ortalaması ile oynadı.

Son oynanan Ceyhan Belediyesi karşılaşması öncesinde lisansı çıkan İlayda Güner ise Ceyhan maçında 23 dakika sahada kalan isim oldu. Pota altında ise İlayda Güner, 18 sayı, 9 ribaunt ve 2 asistle oynadı. İlayda Güner ve Fatmanur Karakaş’ın, OGM Ormanspor maçında yerine oynayacak isim olması bekleniyor.