Mersin BŞB Kritik Maçta Kocaeli’ne Yenildi

Mersin’i Türkiye Basketbol Ligi’nde temsil eden Mersin BŞB, düşmemek için sınırlarda dolaştığı ligin son düzlüğünde ne yazık ki Kocaeli BŞB’ye kaybetti.

Takımımız maç boyunca rakibiyle başa baş mücadele etse de özellikle son periyotta farkın açılmasına engel olamadı ve maç sonunda yaptığı hataların bedelini 70 – 65’lik skorla ödedi.

Mersin BŞB Kısıtlı Performans Aldı

Türkiye Basketbol Ligi’nde belki de sezonun hikayesini doğrudan doğruya etkileyecek bu maçta Mersin BŞB adına parkenin en etkileyici ismi Gökhan Yazıcıoğlu idi.

Karşılaşmada aldığı 30 dakika 52 saniyelik süreyle birlikte Mersin BŞB takımımızda parkede en çok kalan isim olmayı başaran Gökhan Yazıcıoğlu, bu süre zarfından çok büyük de katkı verdi.

Gökhan Yazıcıoğlu, rakip Kocaelispor BŞB potasına tam 17 sayı yolladı. Bu 17 sayısının 9’unu üç sayı çizgisinin gerisinden bulan oyuncumuz bu anlamda da takımın lideriydi.

Bunlarla da yetinmeyen Gökhan Yazıcıoğlu, 10 da ribaunt alarak karşılaşmayı double double ile tamamladı.

Gökhan Yazıcıoğlu’nun maçtaki en büyük yardımcısı ise Jamelle William Hagins idi. Başarılı basketbolcumuz 29 dakika 42 saniye süre aldığı karşılaşmayı 12 sayı 9 ribaunt ve 5 asistle tamamlayarak oldukça iyi bir dağılım gerçekleştirdi.

İki basketbolcumuzun bu katkılarına; 28 dakika 13 saniyede 10 sayı 2 ribaunt 4 asist yapan Chauncey Collins ve 23 dakika 29 saniyede 12 sayı 1 ribaunt 1 asisit yapıp kenardan katkı veren Alp Karahan da katıldı.

Bu 4 isim dışında Mersin BŞB takımında çift haneler ulaşan kimse olmadı. Haliyle bu 4 ismin performansları da Türkiye Basketbol Ligi 28’inci haftasında oynadığımız bu kritik karşılaşmada galibiyet için yetmedi.

Kocaeli BŞB Dar Rotasyonda Etkiliydi

mersin bşb

Mersin BŞB karşısında Kocaeli BŞB takımının en farklı yaklaştığı konu rotasyonun genişliğiydi. Maçta sadece 7 ismi kullanan Kocaeli temsilcisi, bu 7 ismin altısından yüksek verim almayı başardı.

Takımın ve maçın en çok süre alan oyuncusu 38 dakika 54 saniye parkede kalan Brady William Skeens oldu.

Bu süre zarfında bilhassa pota altında Mersin temsilcimize çok büyük sıkıntılar yaratan Brady William Skeens, 12 sayı attığı pota altında 12 ribaunt aldı ve maçı double double ile tamamladı.

Onun ardından Kocaeli BŞB ve maçın en çok süre alan ikinci ismi Corin Henry ise 35 dakika 7 saniyeye 9 sayı 1 ribaunt ve 7 asist sığdırarak oyunu yöneten isim oldu.

Kocaeli BŞB takımında bu iki oyuncunun dışında Mert Ulutaş’ın performansı öne çıktı. 5’te 3 ile üçlük atan oyuncu, 25 dakika 23 saniyede 14 sayı kaydederek Kocaeli BŞB’nin en skoreri olmayı başardı.

Yeşil siyahlı rakip takımda farkı yaratan temel şey ise bu üç oyuncunun yanında İbrahim Yıldırım, Mehmet Oğuzhan Kızıl ve Sertan İbrahim Sarı’nın 11’er sayı ile katkı vermeleriydi.

Az ama öz oyuncu kullanan Kocaeli BŞB, ne yazık ki bu metoduyla Mersin temsilcimizi devirmeyi başardı.