Kılıç Silifke İdman Yurdu 2.Lig 4.Grup’taki Liderliğini Devam Ettiriyor

Voleybol; Türkiye’de her geçen gün daha da popüler hale gelen bir spordur. Voleybolun yaygınlaşmasını sağlayan ise hiç şüphesiz Filenin Sultanları oldu. 2021 yılında ilk olarak FIVB Nations League’de mücadele eden Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı; bu turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. Ardından, bir yıl ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda mücadele etti.

Güney Kore’ye çeyrek finalde elenerek turnuvaya üzücü bir şekilde veda etti. Son olarak, Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’na katıldı. Yarı finalde Sırbistan’a elense de üçüncülük maçında Hollanda’yı yenerek Avrupa üçüncüsü oldu.

Voleybol; yalnızca Filenin Sultanları’ndan ibaret değil! Ülkemizde her yaştan insanın takip ettiği bir spor haline gelen voleybol; erkekler kategorisinde de birbirinden heyecanlı mücadelelere sahne oluyor. Filenin Yörükleri olarak bilinen Kılıç Silifke İdman Yurdu; 2021 – 2022 sezonunda 2. Lig 4. Grup’ta mücadele ediyor. Gelin, Kılıç Silifke İdman Yurdu’nun bu sezonki performansına yakından bakalım!

Kılıç Silifke İdman Yurdu Hükmen Galibiyet Aldı

Kılıç Silifke İdman Yurdu

Önümüzdeki sezon 1. Lig’de mücadele etmek isteyen takım bu amacına oldukça yakın! Kılıç Silifke İdman Yurdu; 1. Lig için play-off maçları oynamayı garantiledi. Ancak, takımın mücadelesi devam ediyor. Konya temsilcisi Gezlevispor ile karşılaşacak olan Kılıç Silifke İdman Yurdu; rakip takımın maça çıkmayacağını bildirmesi üzerine maçtan 3-0 galip ayrılmış oldu. Gezlevispor; bu yöndeki isteğini yazılı olarak TVF’ye bildirdi. Sonuç olarak, Gezlevispor’un 3-0 hükmen yenik sayılmasına karar verildi.

Kılıç Silifke İdman Yurdu; grup maçlarının bitmesine dört hafta kala liderliğini garantilemişti. Takımın son iki maçını formalite gereği oynayacağını dile getirmeliyiz. Maçın oynanmamasını fırsat bilen Kılıç Silifke İdman Yurdu oyuncuları; hem başkan yardımcısı hem de forma göğüs reklam sponsoru Hasan Kaşif İslim tarafından organize edilen kahvaltıda bir araya geldiler. Narlıkuyu Gürsoy Kafeterya’da bir araya gelen sporcular durum değerlendirmesi yaptılar.

Kılıç Silifke İdman Yurdu takımının başkan yardımcısı Hasan Kaşif İslim; takımın durumuyla ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Her şeyden önce, sporcular, teknik heyet ve yönetimin aile havası yakaladığını dile getirdi. Bunun yanı sıra, bitmesine iki hafta kalan ligde son iki maçlarını da kazanarak liderliği perçinleme isteğinde olduklarından bahsetti. İslim; yeni transferlere çok güvendiğinin altını çizdi. Onların da katkısıyla beraber 1. Lig’e çıkacaklarını sözlerine ekledi. Silifke’yi 1. Lig’de görmek isteyen yerel halkı sevindirmek adına ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Filenin Yörükleri’nin Bir Sonraki Maçı Ne Zaman?

Kılıç Silifke İdman Yurdu; 13. hafta maçında 13 Şubat 2022 Pazar günü saat 15.00’te Kayseri temsilcisi Hürriyet MTAL ile karşı karşıya gelecek. Bunun yanı sıra, play-off maçlarının tarihinin belli olduğunu da söylemek gerekir.

Yarı final maçları 27-28 Şubat ve 1 Mart 2022 tarihlerinde oynanacak. Final maçları ise 5-6-7 Mart 2022 günlerinin programında yer alıyor.