Kadınlar Basketbol Süper Liginde Yeni Sezon Fikstürü Çekildi

2022 2023 sezonunda kadınlar basketbol süper Ligi’nde Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından yeni sezon fikstür çekimi gerçekleştirildi.

Sinan erdem spor salonunda gerçekleştirilen fikstür çekiminde Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri ile birlikte gelecek sezon kadınlar basketbol süper Ligi’nde mücadele edecek olan 14 takımın temsilcilerinin de katılımları ile fikstür çekimi gerçekleştirildi.

Türkiye basketbol federasyonunda Kadın ligleri müdürü olarak görev yapan İlker Kırbaş fikstür çekimi için düzenlenene etkinlikte açıklamalarda bulundu. İlker Kırbaş’ın yaptığı açıklamalar şu şekildeydi:

Yeni takımların Kadınlar Basketbol Süper ligine dahil olması ile lige renk katacaklarına inandığını belirten Kadın ligleri müdürü İlker Kırbaş Türkiye Basketbol Federasyonu olarak kulüplerin mali denetimleri ve lisans talimatlarına önem verdiklerini sözlerine ekledi. Yeni sezonda karşılaşmaların Türkiye Basketbol Federasyonu Youtube kanalından da basketbol tutkunları ile buluşacağını aktaran İlker Kırbaş Kadın Basketbol Süper liginde normal sezonun 8 Ekim’de başlamasını planladıklarını ifade etti. 2022 2023 sezonunda Kadınlar Basketbol Süper liginin 30 Mart 2023’te tamamlanmasını planladıklarını söyleyen Kadın Ligleri müdürü İlker Kırbaş tüm takımlara sağlıklı bir basketbol yılı dilediğini de ifade ederek açıklamalarını sonlandırdı.

2022 2023 Sezonu Kadınlar Basketbol Süper Liginde İlk Hafta Fikstürü

Kadınlar Basketbol Süper liginde 2022 2023 sezonunun açılış maçında Fenerbahçe Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi karşı karşıya gelecek.

2022 2023 sezonu Kadınlar Basketbol Süper liginde ilk hafta fikstürü şu şekilde açıklandı:

Fenerbahçe – Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi

Emlak Konuk – Rize Belediyesi

BOTAŞ – OGM Ormanspor

Nesibe Aydın – Çankaya Üniversitesi

Bursa Uludağ Basketbol – Hatay Büyükşehir Belediyespor

Antalya 07 Basket – Galatasaray

Melikgazi Kayseri Basketbol – Beşiktaş

Mersin Ekibinde Genel Koordinatör Ender Ünlü Değerlendirmede Bulundu

Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi genel koordinatör Ender Ünlü Sinan erdem spor salonunda gerçekleştirilen törende ve kura çekiminde takımını temsil etti. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen kura çekiminde 2022 2023 sezonunda aynı şehirde mücadele eden birçok takımın olması sebebiyle kura çekimi 3 farklı torbaya ayrıldı. Aynı şehirde birden fazla takımın olması nedeniyle İstanbul, Ankara ve genel adı altında 3 gruba ayrılan torbalar ile 2022 2023 sezonunda kadınlar basketbol Süper Ligi fikstür çekimi gerçekleştirildi.

Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi genel koordinatörü Ender Ünlü Türk basketbolunda mihenk taşlarından 1 tanesi olan Fenerbahçe ile kuruldukları ilk yıldan bu yana rekabet halinde olduklarını söyledi. Geçen sezon Fenerbahçe’yi yenerek Türkiye Kupası’nda mutlu sona ulaştıklarını ifade eden Ender Ünlü bu sezon da 4 kulvarda birden şampiyonluk hedefiyle yola çıktıklarını sözlerine ekledi. Cumhurbaşkanlığı Kupası’ndaki rakiplerinin de zaten Fenerbahçe olduğunu söyleyen Mersin ekibinde genel koordinatör ligin ilk haftasında da Fenerbahçe ile karşılaşacak olmaları rekabete bir başka boyut kazandıracağını ifade etti. Genel koordinatörü Ender Ünlü kuranın tüm takımlara hayırlı olmasını dilediğini söyleyerek açıklamalarını sonlandırdı.