İçel İdman Yurdu’nda Yeni Dönem

Bu sezon TFF 3.Lig 3.Grup mücadelesinden TFF 2.Lig’e yükselmek adına çok ciddi bir mesafe kat eden İçel İdman Yurdu, Play-Off’ta Final aşamasına kadar yükseldi ve tüm taraftarlarını heyecanlandırdı ancak Fethiyespor karşısında alınan penaltı mağlubiyeti takımın tamamen başka bir yola girmesine neden oldu. Takımın o dönemki teknik direktörü Ender Alkan’ın bir televizyon kanalında penaltı çalıştırmadığını itiraf etmesi sonrasında bir türlü durulmayan sular, Alkan’ın görev döneminin de sonunun gelmesine yol açmıştı. Bununla birlikte tüm taraftarlar yeni teknik direktörün kim olacağını merak ediyorlardı ve Mersin temsilcisi sonunda bu sorunun cevabını resmiyete kavuşturdu. Yeni teknik direktörünü açıklayan İçel İdman Yurdu, Selahattin Dinçel ile anlaşmaya vardı.

Hayırlısı Olsun

Bu sezon TFF 3.Lig 3.Grup’ta oldukça dikkat çeken bir hikâyenin kahramanı olan İçel İdman Yurdu adına sezon tam anlamıyla inişler ve düşüşler sezonuydu.

Mersin temsilcisi sezon içerisinde ciddi bir düşüş yaşadıktan sonra daha sezon ortasına gelinmeden teknik direktör değişikliğine gitti ve Ender Alkan’ı göreve getirdi. Alkan’ın yönetiminde mağlubiyetin ne olduğunu dahi hatırlamayan bir takım haline gelen İçel İdman Yurdu, çok uzun bir yenilmezlik serisi yakalayarak alt sıralardan üst sıralara ve hatta Play-Off potasına kadar girmeyi başardı.

Play-Off sürecinde de dikkat çeken performanslar sergileyen İçel İdman Yurdu, Final aşamasına kadar başarıyla geldi ve Final aşamasında Fethiyespor ile eşleşti. Fethiye temsilcisiyle oynayacağı maçtan galibiyetle ayrılması durumunda TFF 2.Lig’e giden son bileti cebine koyma şansını yakalayan İçel İdman Yurdu, bu şansı seri penaltı atışlarında tepti ve bu başarılı sezon büyük bir başarısızlıkla sona ermiş oldu.

Bununla birlikte Ender Alkan ismi bir anda tartışılmaya başlandı. Zira her ne kadar başarılı bir sezonun önemli mimarlarından biri olsa da Alkan’ın yaptığı açıklamalarda çok can sıkıcı noktalar vardı. Takımına penaltı çalıştırmadığını ifade eden genç teknik adam zaten bir anlamda istifa mektubunu da cebine koyduğunu belirtmiş ve yönetimden haber beklediğini dile getirmişti.

Taraftarların da uzun bir süre beklediği haber geç de olsa geldi ve Alkan ile yollar ayrıldı ancak bu sefer de yeni teknik direktörün kim olacağı sorusu ortaya çıktı. İçel İdman Yurdu yönetimi neyse ki bu sefer elini çabuk tuttu ve yeni Teknik Direktörünü açıkladı.

Rakipten Aldı

Geçtiğimiz sezonlarda Turgutluspor, Menemenspor, Balıkesirspor, Kocaelispor ve Esenler Erokspor takımlarını da çalıştıran ve önemli başarılara imza atan Teknik Direktör Selahaddin Dinçel, kırmızı lacivertli ekipte Teknik Direktör Ender Alkan’ın istifasının ardından göreve getirildi.

3. Lig’de mücadele eden Fethiyespor’u play-off maçları sonunda 2. Lig’e taşıyan Teknik Direktör Selahaddin Dinçel, finalde karşılaştığı Mersin temsilcisi İçel İdman Yurdu ile 1 yıllık sözleşme imzaladı ve üzdüğü rakibi bu sefer sevindirmek adına kolları sıvadı.