İçel İdman Yurdu’nda Teknik Direktör Krizi

TFF 3. Lig 3.Grup’ta oynayan ve özellikle son haftalarda çok yüksek performansla yenilmezlik serisi yakalayan İçel İdmanyurdu Spor Kulübü ve teknik direktör Ender Alkan için 2.Grup’a çıkacağı kesin gözüyle bakılıyordu. Başarılı teknik direktör Ender Alkan için takımı üst gruba taşımak başarının taçlandırılması olacaktı. Play-off final maçına kadar çıkan Kırmızı Şeytanlar hiç beklenmedik bir şekilde Fethiyespor’ a penaltılarda yenildi ve üst gruba çıkma hayali parmaklarının arasından kaydı. Bu yenilgi sonrası tabi tahmin edileceği üzere taraftarlar teknik direktör Ender Alkan’ın istifasını istedi.

İçel İdmanyurdu Spor Kulübü yönetimi, 2021/2022 sezonu 11. haftasından itibaren takımın başında olan teknik direktörlerinden oldukça mutlu ve memnun olduğunu belirtmişlerdi. Ancak yaşanan bazı olaylar ve en sondaki hazin başarısızlık vesilesi ile sorunların ortaya çıktığı belirtildi.  

Şaşırtan Açıklama

İstifa isteminin ardından Türkiye U21 yardımcı teknik direktörlüğü tecrübesi de bulunan Ender Alkan istifasını yönetme sundu ancak yönetim isteğe kabul ya da iade herhangi bir cevap vermedi ve beklemeye aldı. Bu sıralarda İçel İdmanyurdu Spor Kulübü teknik direktörlüğünde oldukça başarı göstermiş olan Ender Alkan katıldığı bir televizyon programında şaşırtan ve olayları farklı boyuta taşıyan bir açıklama yaptı. Teknik adam Ender Alkan maçın penaltılara kalacağını hiç düşünmemiş ve galibiyeti cepte görmüş bu sebeple de takıma penaltı çalıştırmamış.

Tabi bekleneceği gibi bu durum İçel İdmanyurdu Spor Kulübü yönetiminde ve taraftarlarda infial yarattı. Bu durumların en nihayetinde de yönetim istifayı kabul etmekten başka çare bulamadı. Ender Alkan takımın başından gitti ancak artık yeni bir baş bulunması gerekiyordu.

Teknik Direktör Aramaları

17 Haziran’da transfer sezonu başlayacak ve bunun öncesinde İçel İdmanyurdu Spor Kulübü’nun bir teknik direktör bulmuş ve takımın koltuğuna oturtmuş olması bekleniyor. Özellikle de TFF 3. Lig 2. Grup’ a çıkma konusunda iddialı olabilmeleri için beklenen bu gibi görünüyor. Ancak lacivert kırmızılı ekip için teknik direktör arayışı hala nihayete erebilmiş değil.

Alınan bilgilere göre teknik direktör seçiminde karara varılmış ancak son anlaşmaların üzerinden tekrar geçilmesi gerekiyormuş. Teknik direktörün ismi konusunda bilgi sahibi olunmasa da gelecek birkaç gün içerisinde kulübün ve hocanın anlaşması neticesinde de ilan edilmesi bekleniyor.

İçel İdmanyurdu Spor Kulübü Teknik Direktör Tarihi

Son sezonlarda takımın teknik direktörlük koltuğuna oturan isimlerden en son olanları İbrahim Baş ve Cem Kavçak takımdaki genel kötü gidişat konusunda baskı altında kalıp kulüp yönetimiyle anlaşmalı olarak görevlerini bırakmışlardı. Ancak Ender Alkan gol atma konusunda problemleri olan lacivert kırmızılıların problemlerini iyileştirmiş ve yenilmezlik serisi yakalamıştı. Diğer teknik adamlardan farklı bir sona sahip oldu. Bir sonraki teknik direktör İçel İdmanyurdu SK’nın üst lige yolculuğu açısından önemi çok büyük gibi görünüyor.