İçel İdman Yurdu’nda Korkulan Olmadı

Bu sezon TFF 3.Lig’de verdiği mücadelede son aşamaya kadar gelmeyi başaran İçel İdman Yurdu, çok dramatik bir sona imza atarak penaltılarda Fethiyespor’a mağlup olmuş ve bir üst lige yükselme hakkını kaybetmişti. Mersin temsilcisinin bir sonraki sezon bir kez daha yükselerek veda etmek adına hazırlandığı TFF 3.Lig’de kuralar ve torbalar çekildi. Bununla birlikte kulübün taraftarları düşülen gruptaki rakipleri gördükten sonra derin bir nefes almış olmalılar.

Olabilecek En İyilerden Biri

Bu sezon Mersin takımları adına oldukça dramatik geçti ancak İçel İdman Yurdu’nda yaşananlar uzun süre unutulabilecek cinsten değildi.

Mersin temsilcisi, TFF 3.Lig’de verdiği mücadelede iyi işler çıkardı ve normal sezonu da Play-Off aşamasına katılmaya hak kazanarak bitirdi. Bu aşamada oynadığı maçlarda da başarılı sonuçlar alan Ender Alkan’ın takımı, Final aşamasına kadar yükseldi.

Bununla birlikte Final aşamasında Fethiyespor’a karşı penaltılarda kaybeden İçel İdman Yurdu, lig yükselme hayallerini de bir sene daha ertelemek zorunda kalmıştı. Bu durum belki kabul edilebilirdi ancak Ender Alkan’ın bir TV programında oyuncularına penaltı çalıştırmadığını itiraf etmesiyle birlikte kazan kaynamaya başlamıştı.

Alkan’ın bu açıklamalarından sonra kulüple olan yolları ayrılırken, onun yerine Fethiyespor’u bir üst lige çıkarmayı başaran Selahaddin Dinçel getirildi. Dinçel yönetiminde gelecek sezon bir kez daha lig yükselme parolasıyla sezona başlayacak olan İçel İdman Yurdu’nun rakipleri de belli oldu.

İyi Grup

Kırmızı Şeytanlar, gelecek sezon TFF 3.Lig 1.Grup’ta mücadele verecek.

Bu grupta yer alan takımlarsa şöyle:

1922 Konyaspor, 1954 Kelkit Belediyespor, 52 Orduspor FK, Ağrı 1970 Spor, Amasya 1968 FK, Belediye Derincespor, Belediye Kütahyaspor, Çatalcaspor, Edirnespor, Elazığspor, Eskişehirspor, İçel İdmanyurdu, Kalecik FK, Karaköprü Belediyespor, Karşıyaka, Nevşehir Belediyespor, Şile Yıldızspor, Yomraspor.

Öte yandan İçel İdman Yurdu’nun taraftarları bu sezon transfere ciddi para harcayan Doğu ve Güneydoğu Anadolu takımlarıyla aynı grupta yer almaktan çekiniyorlardı. Ancak görüldüğü üzere İçel İdman Yurdu’nun korktuğu başına gelmedi ve yine olabildiğince iddialı olacağı bir grup içerisinde bir üst lige yükselme mücadelesi vereceği gruba düştü.

Tüm bunlarla birlikte İçel İdman Yurdu adına gelecek sezon da kolay geçecek gibi görünmüyor. Zira kulübün taraftarları hâlâ daha birçok konuda tepkili ve şu sıralarda Mersin yerel basını incelendiği zaman transfer konusunda yaşanan aksaklıkların tepki topladığı görülüyor.

Kırmızı Şeytanlar adına gelecek sezonun en büyük farklarından birisi kuşkusuz Selahattin Dinçel olacak. Büktüğü bileği bu sefer öptürmek adına uğraşacak olan başarılı teknik adam, Fethiyespor’un bir üst lige çıkmasında kilit rol oynamıştı.

Mersin takımlarının hemen hemen her alandaki temsilcileri bu sezon finalleri oynamak konusunda yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle taraftarlarını üzdüler. Bakalım gelecek sezon aynı senaryonun finali kimleri nasıl bir şekilde üzmüş olacak?