İçel İdman Yurdu’nda Beklenen Ayrılık

Bu sezon TFF 3.Lig 3.Grup’tan 2.Lig’e yükselmek adına Final aşamasına kadar gelen İçel İdman Yurdu, Play-Off Final müsabakasında Fethiyespor karşısında seri penaltı atışları sonrası mağlup olarak şansını kaybetmişti. Mersin temsilcisinin bu kaybı zaten yeteri kadar büyük bir hayal kırıklığı yaratmışken Teknik Direktör Ender Alkan’ın bir spor kanalında takımına penaltı çalıştırmadığını itiraf etmesi hayal kırıklığının şiddetini daha da büyüttü. O açıklamalarda aynı zamanda yönetime istifasını sunduğunu da ima eden genç teknik adamın görevine devam edip etmeyeceği yeni bir tartışma konusu haline gelip homurdanmaları da beraberinde getirirken beklenen açıklama geldi ve Ender Alkan ile yolların ayrıldığı açıklandı.

Malumun İlanı

Bu sezon TFF 3.Lig 3.Grup’ta dikkat çeken işler başaran ekiplerden biri olan İçel İdman Yurdu, TFF 2.Lig’in kıyısından dönmenin hayal kırıklığını yaşamaya devam ediyor.

Mersin temsilcisi, Play-Off aşamasına katılmayı başardığı normal sezondan sonra Play-Off’ta da dikkat çeken işler başardı ve Final aşamasına kadar yükseldi. Bununla birlikte Final aşamasında Fethiyespor karşısında oynanan maç seri penaltı atışlarında yaşanan başarısızlık sonrası hüsranla sonuçlandı.

Bu hüsranın verdiği hüzün yeteri kadar büyükken bir de Teknik Direktör Ender Alkan’ın bir spor kanalında takıma penaltı çalıştırmadığını itiraf etmesi sonrasında işler iyiden iyiye karıştı. Genç teknik adamın bu kadar sorumsuz bir şekilde hareket etmesi gerçekten çok büyük bir hayal kırıklığıydı.

Tüm bunlarla birlikte Alkan bu açıklamaların diğer kısımlarında İçel İdman Yurdu yöneticileriyle de görüşmeler yaptığını dile getirmiş ve istifa ettiğini ima etmişti. Alkan’ın bu açıklamalarından sonra Mersin camiası yönetimden gelecek haber için bekliyordu.

Mersin yerel haber sitelerinde yönetimin sessiz tavrını bozmamış olması eleştirilirken bir anda gelen bu haberden sonra artık yeni gelecek teknik direktörün kim olacağı merak ediliyor. Mersin temsilcisi adına iyi giden bir sezonun bu kadar dramatik bir şekilde sonlanmış olması da oldukça dikkat çekici.

Kariyerine Balta Vurdu

Öte yandan Ender Alkan cephesi için de bu durumun çok iyi olmadığını belirtmekte fayda var. Türk futbolu her ne kadar ikili ilişkilerin öne çıktığı bir futbol atmosferine sahip olsa da yöneticilerin büyük bir çoğunluğu Ender Alkan ismini düşünürken artık biraz daha tedirgin olacaklar.

Zira Play-Off Finali gibi tek bir şansın değerlendirilebilmesi için her türlü ihtimale açık olmak gerek. Pek tabii Ender Alkan genç bir Teknik Direktör ve sırf bu nedenle kariyerine son vermesi gibi bir durum söz konusu olacak değil. Ancak bu kadar fazla özgüvenin bu yetenekli teknik adama ciddi bir zarar vereceği kesin.

İçel İdman Yurdu bu sezon oldukça meşakkatli yollardan geçtikten sonra bu kadar sorumsuz davranmış olmak Alkan’a yakışan cinsten bir hareket değildi. Genç teknik adamın basına bu durumu açıklaması ve açıklamalarındaki diğer detaylar da İçel İdman Yurdu’nun bu büyük başarısına balta vurmuş oldu.