İçel İdman Yurdu’nda Çatlak Sesler

Bu sezon TFF 3.Lig 3.Grup’tan 2.Lig’e yükselme şansını Play-Off finalinde kaybeden İçel İdman Yurdu’nda sular hiç ama hiç durulmuyor. Mersin temsilcisinin Teknik Direktörü Ender Alkan’ın finalden sonra katıldığı bir TV programında penaltılarla alakalı yaptığı itiraftan sonra daha da fazla kaynamaya başlayan kazanın sıcaklığı yönetimi de kavuracak gibi görünüyor. Zira Mersin basınında yer alan haberlerde yönetimin Alkan’ın istifasına dair bir karar vermemiş olmasına dair çok sert eleştirileri içeren yazılar yazılıyor.

Artık Karar Verin

Bu sezon TFF 3.Lig 3.Grup mücadelesinde sergilediği başarılı performans sayesinde TFF 2.Lig’e yükselme şansını yakalayan İçel İdman Yurdu, bu şansını Play-Off finalinde Fethiyespor karşısında penaltılarda mağlup olarak kaybetmişti.

Mersin temsilcisinde bu hayal kırıklığı belirli bir süre içerisinde giderilebilirdi ancak takımın genç Teknik Direktörü Ender Alkan’ın katıldığı bir TV programında yaptığı açıklamalar büyük bir infial yarattı.

Genç teknik adam bu noktaya gelmelerine rağmen finalde kazanacaklarına emin olduğu için takımına penaltı çalıştırmadığını itiraf etti. Bu noktada zaten taraftar desteğini tamamen kaybeden Alkan, imalı bir şekilde istifa ettiğini de dile getirdi ve şu sıra yükselen tepkiler de tam olarak bu açıklamalardan sonra doğru.

Taraftarlar genç teknik adamın istifasına dair kararın yakın zamanda açıklanacağını dile getiren yöneticilerden artık bu açıklamayı yapmalarını bekliyor. Diğer takımların birer ikişer transfer haberlerini açıkladığı bir ortamda Mersin temsilcisinin gelecek sezona dair herhangi bir hazırlık yapmamış olması gerçekten tedirginlik verici.

Tüm bunlarla birlikte gelecek gidecek oyuncuların belirlenmesi için de rotanın çizilmesi gerekiyor. Ender Alkan’ın gönülsüz açıklamalarından sonra bir de penaltı itirafı aslında genç teknik adamın fiili olarak ayrılığı anlamına da geliyor ama yönetim kanadı bu konuda hâlâ bir şey yapmış değil.

Gelin Siz de Kazanın

Yeni dönemin en başarılı ve aynı zamanda en çarpıcı adreslerinden biri olan bu işletme ile bir araya geldiğinizde sizler de ne karda sıra dışı bir firma olduğu gerçeğini daha net bir şekilde fark edeceksiniz. Mobil bahis siteleri üyelik fırsatlarını da es geçmemek gerekiyor ve bu fırsatlar kapsamında en çok kazanan oyunculardan biri olmak da hiç zor olmayacaktır.  

Zirveye Tırmanmak ve Zirvede Kalmak

Öte yandan İçel İdman Yurdu’nun geçirdiği bu imtihanın Türk futbolunda en başarısız olunan imtihanlardan biri olduğuna dair kuşku yok. Birçok yönetici başarıya sağlıklı bir şekilde giden yolları bilmedikleri için kulüplerin başarısı organik olmuyor.

Bir sezon önce şampiyonluk yaşayan takımlar bir sonraki sezonda kümede kalmaya oynayabiliyor. Öte yandan İçel İdman Yurdu gibi işlerin bu noktalara kadar gelebileceğini dahi tahmin etmediği teknik ekibinden de anlaşılan bir ekibin işi daha da zor.

Zira takım bir şekilde zirveye kadar yükseldi ve tacı takma noktasına kadar geldi ancak bu durum yönetilemediği için artık zirveden inmek zorunda. Bu noktada görünense zirveden inişin deyim yerindeyse bir çakılma olarak yaşanacağı şeklinde.

İçel İdman Yurdu’nun en kısa süre içerisinde yeni yol haritasını çizmesi gerektiği kesin. Ender Alkan’ın itiraf niteliğindeki açıklamaları yaşanan hayal kırıklığının da etkisiyle taraftarları çok daha fazla kızdırdı ve yönetim eğer olduğu yerde kalabilmeyi istiyorsa bu tepkiye cevap vermeli.