İçel İdman Yurdu Transfer Çalışmalarını Sürdürüyor

Mersin; futbolu seven insanların yaşadığı bir şehirdir. Bir dönem Süper Lig’de de mücadele eden Mersin İdman Yurdu; hem maddi problemler hem de takımın üst liglerin kalitesine ayak uyduramamasından mütevellit artık TFF 3. Lig’de mücadele ediyor.

Yeni isminin İçel İdman Yurdu olduğunu söylemeliyiz. İçel İdman Yurdu; tıpkı geçmişte olduğu gibi yeniden Süper Lig’de yer alabilmek adına elinden geleni yapıyor. Kulüp yönetimi; kaliteli isimleri transfer ederek kadroyu güçlendirmeyi hedefliyor. Gelin, bu güzel şehrin takımının yaptığı transferlere yakından bakalım!

İçel İdman Yurdu Üç Futbolcu ile Sözleşme İmzaladı

TFF 3. Lig 3. Grup’ta yer alan İçel İdman Yurdu; 14 maçta topladığı 24 puanla ligde altıncı sırada yer alıyor. Lider ile arasında 10 puan fark var. İçel İdman Yurdu’nun ligi ilk üç içerisinde bitirmeyi hedeflediğini söyleyebiliriz. Bu noktada, kaliteli isimlerin transfer edilmesi adına uğraşılıyor.

İçel İdman Yurdu; diğer TFF 3. Lig 3. Grup takımlarının aksine ara transfer dönemini boş geçirmedi. Ömer Çiçek, Nurettin Çağlar ve Nezir Özer ile sözleşme imzalandı. Bu isimlerden Nezir Özer’in bir dönem Mersin İdman Yurdu forması giyen Şehmus Özer’in kardeşi olduğunu söyleyebiliriz.

Nurettin Çağlar Kimdir?

29 Haziran 1993 tarihinde dünyaya gelmiştir. Çorum doğumlu olan Çağlar; ön libero ve merkez orta saha pozisyonunda forma giyiyor. 20 Ağustos 2021 tarihinde Somaspor’dan Diyarbekir Spor’a transfer olmuştur. Sezonun ilk yarısında Diyarbekir Spor formasıyla sekiz maçta 292 dakika süre almıştır. Bu maçlarda yalnızca bir gol atabildiğini söylemeliyiz. Nurettin Çağlar; İçel İdman Yurdu orta sahasına ilaç gibi gelecek bir isim! Oyunun her iki yönünü de başarılı bir şekilde oynayabilen tecrübeli futbolcu güçlü fiziği ile de dikkat çekiyor.

Nezir Özer Kimdir?

10 Mayıs 1991 tarihinde dünyaya gelmiştir. Santrafor, sağ kanat ve sol kanat pozisyonlarında oynayabilir. 9 Ağustos 2021 tarihinde Mardin 1969 Spor’a transfer olmuştur. Sezonun ilk yarısında 15 maçta bin 197 dakika süre almıştır. Söz konusu maçlarda iki gol atabilmiştir. Nezir Özer; İçel İdman Yurdu’nun yaşadığı gol problemine çözüm bulabilecek bir futbolcudur.

Ömer Çiçek Kimdir?

17 Ocak 1993 tarihinde dünyaya gelmiştir. Sağ kanat oyuncusudur. 1 Temmuz 2021 tarihinde Adanaspor’dan Uşak Spor’a transfer olmuştur. Sezonun ilk yarısında 14 maçta 935 dakika süre almıştır. Yalnızca bir gol atabilmiştir.

Ömer Çiçek; İçel İdman Yurdu’nun hücumlarında önemli bir rol üstlenecek. Takımın yaşamış olduğu üretkenlik problemlerine çare olacağı düşünülüyor.

İçel İdman Yurdu Sezonun İlk Yarısında Neler Yaptı?

3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden İçel İdman Yurdu; 14 maçta altı galibiyet, altı beraberlik ve iki yenilgi aldı. 15 gol atıp 11 gol yedi. 24 puan toplayarak ligin altıncı sırasına yerleşti.