İçel İdman Yurdu Oyuncusunun İç Burkan Öyküsü

11 Ocak 2022 tarihinde elim bir trafik kazası geçirerek hayatını kaybeden Ahmet Çalık, Türk futbolunu yasa boğarken, Türkiye’de futbol oynayan birçok oyuncunun aynı kaderi paylaşmış olması da futbolseverlerin yüreğini yakmıştı. İçel İdman Yurdu’nun kadrosuna kattığı 3 oyuncudan birisi olan Nezir Özer, bu büyük acıyı en derinden hisseden insanlardan birisi. Nezih Özer, futbolseverlerin bir diğer Mersin takımı ve efsanesi olan Mersin İdman Yurdu takımından veya Akhisar Belediyespor takımından tanıyabileceği ve tıpkı geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Ahmet Çalık gibi elim bir kazayla hayata gözlerini yuman Şehmus Özer’in kardeşi. Abisi ve diğer kardeşleri gibi hayatını futboldan kazanan Nezir Özer, artık abisi gibi bir Mersin takımının başarısı için ter dökecek.

Nezir Özer Abisi Gibi Mersin’e Gelmişti

Kariyerine doğduğu şehir olan Diyarbakır’da başladıktan sonra merhum abisi Şehmus Özer’in de etkisiyle Mersin İdman Yurdu’na transfer olan Nezir Özer, kariyerinde pek çok kulübün formasını giydi ve bazılarında dikiş tuttururken bazılarında tutturamadı.

2011/2012 sezonunda ayrıldığı Mersin İdman Yurdu’ndan sonra pek çok Anadolu temsilcisinin formasını giyen Nezir Özer, abisi Şehmus Özer kadar parlak bir futbolcu olamadı ancak futbol kariyerini abisinin ilerlettiği şehirlerden birisi olan Mersin’e dönerek tekrar yükseltmeyi amaçlıyor.

30 yaşındaki santrafor, İçel İdman Yurdu’nun kadrosuna kattığı 3 oyuncudan biri olarak genç bir çocukken geldiği Mersin’e geri dönerken, abisi Şehmus Özer’e olan benzerliğiyle de onun hatırasını taşımaya devam ediyor.

Şehmus Özer’in Acı Öyküsü

Erganispor, Malatya Belediye, Erciyesspor gibi kulüplerden sonra Karşıyaka ve Altay gibi İzmir’in iki önemli temsilcisi ve iki yakasında da kendisini sevdirmeyi başaran Şehmus Özer, bir dönem Mersin İdman Yurdu’nda da forma giymiş ve sonrasında Akhisar Belediyespor, Şanlıurfaspor ve yine Karşıyaka ve Altay gibi takımlara geri dönmüştü.

19 Aralık 2016 tarihinde, bugünlerde futbol ve spor dünyasını yasa boğan Ahmet Çalık’a benzer bir hikayeyle elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Şehmus Özer, futbol dünyasını ve formasını giydiği sayısız kulübün taraftarlarını yasa ve gözyaşına boğmuştu.

11 Ocak 2022’de elim bir trafik kazası nedeniyle hayatını kaybeden Ahmet Çalık’ın hikayesiyle birlikte tekrardan futbolseverlerin hatırına gelen Şehmus Özer, tıpkı Ahmet gibi gittiği kulüplerde efendiliği ve özverisiyle bilinen bir oyuncuydu.

Mersin İdman Yurdu’nda 1 sezon forma giyen ve o süreçte kardeşlerini de Mersin İdman Yurdu bünyesine kazandıran Şehmus Özer vefat edip aramızdan ayrıldı ve Mersin İdman Yurdu da 2018 senesinden sonra kapandı.

Ancak, Şehmus’un kardeşi Nezir Özer, bir başka Mersin takımı olan İçel İdman Yurdu’na transfer olarak futbolun bazen yüz gülümseten bazen gözyaşı dökülmesine neden olan hikayelerinden birisinin öznesi oldu.

30 yaşındaki Nezih Özer kariyerinin son demlerine girerken Mersin’de İçel İdman Yurdu’nun başarısı için ter dökecek.