İçel İdman Yurdu Ferhan Evren’i Transfer Etti

İçel İdman Yurdu; Mersin halkının belki de tek umudu! Mersin; spora meraklı insanların yaşadığı bir şehir olsa da şehri üst seviyede yalnızca kadınlar basketbol süper liginde mücadele eden Çukurova Belediyesi temsil ediyor. Mersin halkı; bilhassa futbolda başarılı bir temsilcilerinin olmasını istiyor. Bu noktada, İçel İdman Yurdu’na önemli bir sorumluluk düştüğünü ifade edebiliriz.

İçel İdman Yurdu; önümüzdeki sezon 3.Lig Grup1’de mücadele ediyor. Hedef bu defa kesinlikle şampiyon olmak! Yönetim; takımı transfer yapmak adına gerekli olan hiçbir harcamadan kaçınmıyor. Kadrosunu bir dönem Galatasaray’da da forma giyen Muğdat Çelik ile takviye eden İçel İdman Yurdu; bir diğer eski Galatasaraylıyı da kadrosuna kattı.

İçel İdman Yurdu

Ferhan Evren ile Sözleşme İmzalandı

İçel İdman Yurdu; geçtiğimiz günlerde hem Muğdat Çelik hem de Ferhan Evren için kulüp binasında imza töreni düzenledi. Her iki oyuncu da kendilerini bu kulübe bağlayan imzayı atmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdiler. Bilhassa Muğdat Çelik kariyerinin son döneminde şehrinin en popüler kulübünde forma giymekten dolayı büyük bir gurur duyacağını sözlerine ekledi. Bunun yanı sıra, genç oyuncu Ferhan Evren de İçel İdman Yurdu’nun hedeflerine katkı sağlamak adına elinden geleni yapacağını belirtti.

Ferhan Evren ile sözleşme imzalandığına dair kulübün hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesabından açıklama yapıldı. Ancak, oyuncunun sözleşme süresi hakkında net bilgi verilmedi. Oyuncunun İçel İdman Yurdu’na bir veya iki yıllık imza attığı tahmin ediliyor.

Ferhan Evren Kimdir?

1 Ekim 2000 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1.68 boyundaki oyuncu; başta merkez orta saha olmak üzere on numara ve orta saha sol bölgelerinde de forma giyebilir. Geçmiş yıllarda Türkiye U16 milli takımında da oynamıştır.

Ferhan Evren; futbola Galatasaray altyapısında başladı. 2011 yılının Ekim ayında henüz 11 yaşında olduğu dönemde seçmeleri kazanarak Galatasaray gibi Türkiye’nin en önemli kulüplerinden birisinin altyapısına dahil oldu. Uzun süre sarı kırmızılı takımın altyapısında forma giydi. Takım arkadaşları arasında günümüzün milli takım oyuncuları arasında bulunan Ozan Kabak ve Yunus Akgün de yer alıyordu. Onlarla birlikte önemli başarılara imza attı. Galatasaray; 2000 jenerasyonunun altyapıda forma giydiği dönemde önemli kupalar kazandı. Söz konusu jenerasyondan çok fazla şey bekleniyordu.

Ferhan Evren; altyapıdaki takım arkadaşları Yunus Akgün ve Ozan Kabak gibi bir çıkış yapamadı. 2019 – 2020 sezonunun ikinci yarısında Afjet Afyonspor’da kiralık oynadı. 2020 – 2021 sezonunda da yine aynı takımda kiralık olarak forma giydi. Galatasaray; kiralık döneminde beklentileri karşılayamayan oyuncu ile yollarını tamamen ayırdı. Oyuncu; 2021 – 2022 sezonunun başında bedelsiz bir şekilde Şanlıurfaspor’a transfer oldu.

Ferhan Evren; geçtiğimiz sezon Şanlıurfaspor ile 22 maça çıktı. Sezonu bir gol ile tamamladı. Beklentilerin çok gerisinde kaldı.