İçel İdman Yurdu Yeni Sezona Hırslı Bir Şekilde Hazırlanıyor

Önümüzdeki sezon ne yapacağı en çok merak edilen takımların başında İçel İdman Yurdu geliyor. Mersin halkı; çok uzun süreden bu yana şehirlerinin bir takımını Süper Lig’de göremiyor. Bu durumu değiştirmesi beklenen İçel İdman Yurdu; geçtiğimiz sezon ciddi bir hayal kırıklığı yaşadı.

Normal sezondaki 34 maçın 17’sini galibiyet ile tamamlayan İçel İdman Yurdu; 15 beraberlik ve iki de mağlubiyet almıştı. Diğer kulüplere kıyasla sezonu üst sıralarda bitirmeyi başarmıştı. Ancak, play-off etabında istediği başarıyı elde edemedi. İçel İdman Yurdu; 2022 – 2023 sezonunda 3.Lig Grup1’de mücadele edecek. Mersin ekibinin kadrosunda güncel tarih itibariyle 24 futbolcu bulunuyor. Ancak, yönetim; kadroyu güçlendirmek adına elinden geleni yapıyor. Sonuç olarak, İçel İdman Yurdu’nun yeni sezona güçlü bir kadro ve teknik ekip ile beraber gireceğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

İçel İdman Yurdu

Mersin Ekibi Hazırlık Maçları Yapacak

İçel İdman Yurdu; yeni sezon öncesinde kendisine büyük hedefler belirledi. Bu hedeflerini gerçekleştirmek adına çok çalışması gerektiğinin de farkında! İdmanlarına Mersin’de başladı. Bir süre kendi şehrinde çalıştı. Mersin’deki idmanlarda güç ve dayanıklılık üzerinde duruldu. Ardından, geçtiğimiz hafta ikinci etap kamp çalışmaları için Kızılcahamam’a gidildi. İçel İdman Yurdu; Kızılcahamam’da bir ay kalacak. Takımın burada güç ve dayanıklılıktan ziyade taktik idmanlarına yoğunlaşacağını ifade edebiliriz.

İçel İdman Yurdu; Ağustos ayının son haftasına kadar devam edecek olan ikinci etap kamp çalışmaları sırasında iki veya üç hazırlık maçı yapmayı düşünüyor. Hazırlık maçı sayısı ve bu maçların kimlerle yapılacağı henüz belli olmadı. İçel İdman Yurdu; 24 Ağustos tarihinde bitmesi beklenen kampın ardından Mersin’e dönerek hazırlıklarına burada devam edecek. Daha çok ligin ilk haftasındaki Amasyaspor maçı için çalışacak.

Yeni Transferlerin Kim Olacağı Çok Merak Ediliyor

İçel İdman Yurdu; daha önce de ifade ettiğimiz gibi yeni sezona en iyi şekilde hazırlanmak ve bir üst lige yükselmek istiyor. Yönetim; takımı bir üst lige taşımak adına herhangi bir masraftan kaçınmıyor. Takıma katkı sağlayacak türden isimlerin kadroya katılması adına tüm çalışmalar yapılıyor.

İçel İdman Yurdu’nda geçtiğimiz günlerde bir teknik direktör değişikliği yaşandı. Yakından takip edenlerin bildiği üzere İçel İdman Yurdu sezona Selahaddin Dinçel ile başlamıştı. Ancak, deneyimli teknik adam ile yollar bilinmeyen bir sebepten dolayı ayrıldı. İçel İdman Yurdu; yeni teknik direktörünü çok geçmeden buldu. Ersin Aka’nın 2022 – 2023 sezonunda Mersin ekibini çalıştıracağı açıklandı. Ancak, İçel İdman Yurdu; transferlerini Selahaddin Dinçel’in taleplerine göre yapmıştı. Bu noktada, Ersin Aka’nın yönetimden farklı taleplerinin olup olmayacağı merak konusu!

Ersin Aka; iddialara göre takıma sağ bek transferi yapılmasını istedi. İçel İdman Yurdu yönetimi de Ersin Aka’nın bu isteğini yerine getirmek adına arayışlarına devam ediyor.