Galatasaray Muslera İçin Alternatif İsim Arıyor

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de şampiyonluk yolunda emin adımlar ile devam ediyorlar. Sezon başında birçok yerli ve yabancı oyuncu ile kadrosunu güçlendirerek yeni sezona başlayan Galatasaray takımın kaptanı tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera içinde gelecek sezon için alternatif isim arayışlarına simdi den başladılar.

Bu sezon sakatlıklar sonrasında kalesinden uzak kalmak zorunda kalan 36 yasındaki Fernando Muslera kısa sürede sakatlığından kurtulup kalesine dönse de artık kariyer sonu yaklaşıyor.

36 yasında olan Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera kariyer sonuna doğru yaklaşırken sarı kırmızılı takım yerine ise tecrübeli bir isim arayarak kaleyi gelecek sezon ona emanet etmek istiyorlar.

Sarı kırmızılı takımı yedek kulübesin Okan Kocuk yer alsa da kalede güven vermediği için teknik heyet 27 yasındaki kalecisine şans vermiyor.

Fernando Muslera için alternatif isimler arasında ile ilk sırada 28 yaşında Hırvat kaleci Dominik Livakovic var. Dinamo Zegreb in kalesini koruyan 28 yaşındaki kaleci Dominik Livakovic aynı zaman da takımının da kaptanı. Hırvat ekibi Dinamo Zegreb ile 2024 yılında sona erecek olan sözleşmesi nedeni ile sarı kırmızılı yöneticiler kaleci adaylarında İlk sıraya yazmış durumdalar.

Devre arasında sarı kırmızılı takımın görüştüğü ancak Muslera ‘nın ben iyiyim demesi üzerine vazgeçilen 31 yasındaki Günay Güvenç te sarı kırmızılı takımın listesinde yer alan isimlerden.

Son olarak ise bir dönem de sarı kırmızılı takımın kalesini kiralık olarak koruyan 24 yasındaki İnaki Pena transfer listesi arasında yer alan isimlerden birisi.

DOMİNİK LİVAKOVİC LİSTEDE İLK SIRADA

Sarı kırmızılı takım Galatasaray takımın kaptanı tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera içinde alternatif isimler arasın da ilk sırada 28 yaşında Hırvat kaleci Dominik Livakovic var.

Hırvat ekibi Dinamo Zegreb in kalesini koruyan 28 yaşındaki kaleci Dominik Livakovic 1.88 boyundaki kaleci lig de 33 maçta kalesinde 26 gol görürken takımı Dinamo Zegreb ile şampiyonlar ligi ve UEFA Avrupa Liginde de forma giyme şansı buldu.

Hırvat kaleci Dominik Livakovic için güncel piyasa değeri 14 Milyon Euro olarak görünse de bu transfer de bu ücreti verecek kulüpler çok az.

INAKİ PENA SARI KIRMIZILI TAKIMA HAYIR DEMEZ

Sarı kırmızılı takımı yakında tanıyan 24 yasındaki İnaki Pena 36 yaşına gelen Fernando Muslera’nın alternatifleri arasında yer alan isimlerden birisi.

24 yasındaki İnaki Pena geçtiğimiz sezon Barcelona’dan kiralık olarak da formasını giydiği sarı kırmızılı takımı yakınan tanıyan isimlerden birisi.

Performans olarak da çok iyi işler çıkaran genç kaleci İspanyol ekibi Barcelona ‘ da kiralık yedek kulübesinden çıkamayan isimlerden oldu.

Bu sezon lig de süre alamayan genç kaleci Kral kupasında 2 maç ta süre ala bilirken güncel piyasa değeri ise 4 Milyon Euro olarak görülüyor.