Filenin Sultanları Galibiyetler İle Devam Ediyor

A Milli Kadın Voleybol Takımı Filenin sultanları, Milletler Ligi’nde Hırvatistan ile karşı karşıya geldi. Milletler Ligi’nde Hırvatistan’ı 3 – 0 mağlup eden A Milli Kadın Voleybol Takımı Filenin sultanları 3. haftayı galibiyetle tamamladı.

Milletler Ligi’nin 3. haftasının ilk maçında Japonya’ya mağlup olan Türkiye, Tayland ve Brezilya’yı set vermeden mağlup etmişti.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Filenin sultanları, Milletler Ligi’nde elemelerinde oynadığı 12 maçın 9’ununu kazanan A Milli Takım, 29 puanla 3’üncü sırada yer aldı.

Milletler Liginin 3. hafta mücadelesi bugün oynanacak Çin – ABD, İtalya – Japonya ve Tayland – Brezilya maçlarıyla tamamlanacak.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Filenin sultanları Final Etabı’ nda karşılaşacağı ilk rakip, bu maçların ardından belli olacak.

FİLENİN SULTANLARI FİNALİ GARANTİLEDİ

Filenin Sultanları FIVB Milletler Ligi’nde Final Etabı ‘na kalmayı garantilediler. FIVB Milletler Ligi’nin üçüncü haftasındaki ikinci maçında Tayland’ı 3 – 0 yenen A Milli Kadın Voleybol Takımı, ABD’de düzenlenecek Final Etabı na gitmeyi garantilediler.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Tayland In başkenti Bangkok’taki ligin üçüncü haftasındaki ikinci maçında Tayland ile karşılaştı.

FIVB Milletler Ligi’nin üçüncü haftasındaki ikinci maçında Tayland’ı 3 – 0 ile geçen A Milli Kadın Voleybol Takımı Final Etabı 12 – 16 Temmuz’ da ABD’ nin Teksas eyaletindeki Arlington şehrinde olacaklar.

Türkiye, 2018’de Milletler Ligi adıyla başlayan organizasyonda ilk yıl ikincilik, 2019 ve 2022’de dördüncülük, 2021’de ise üçüncülük elde etti.

HIRVATİSTAN 0 –  3 TÜRKİYE

A Milli Kadın Voleybol Takımı Filenin sultanları, Milletler Ligi‘nde Hırvatistan ile karşı karşıya geldi.

Milletler Ligi’nde Hırvatistan’ı 3 – 0 mağlup eden A Milli Kadın Voleybol Takımı Filenin sultanları 3. haftayı galibiyetle tamamladı.

Karşılaşmada rakibine set vermeyen A Milli Kadın Voleybol Takımı Filenin sultanları ilk seti rahat bir galibiyet ile 14 – 25 lik üstünlük ile tamamladılar.

İkinci sette rakip Hırvatistan oyuna ağırlığını koymak istese de A Milli Kadın Voleybol Takımı Filenin sultanları 23 – 25 ile ikinci seti de kazanmasını bildiler.

Son sette ise üstünlüğünü oyun için de devam ettiren Filenin sultanları 18 – 25 ile önde tamamlayarak setler de 3 – 0 ile kazanarak sahadan ayrıldılar.

Hırvatistan –Türkiye Maç Bilgileri

Salon: Hua Mak

Hakemler: Dobrev Dobromir ( Bulgaristan ), Choi Jae – Hyo ( Güney Kore )

Hırvatistan: Mlinar, Strunjak, Fabris, Mihaljevic, Samadan, Antunovic ( Stimac, Deak, Dapic, Karatovic, Milos, Markovic )

Türkiye: Hande Baladın, Aslı Kalaç, Ebrar Karakurt, Saliha Şahin, Eda Erdem Dündar, Cansu Özbay ( Ayça Aykaç, Yasemin Güveli, Derya Cebecioğlu, Elif Şahin )

Setler: 14 – 25, 23 – 25, 18 – 25

Süre: 76 dakika ( 22, 29, 25 )