Filenin Sultanları Final Etabında

Filenin Sultanları FIVB Milletler Ligi’nde Final Etabı ‘na kalmayı garantilediler. FIVB Milletler Ligi’nin üçüncü haftasındaki ikinci maçında Tayland’ı 3-0 yenen A Milli Kadın Voleybol Takımı, ABD’de düzenlenecek Final Etabı na gitmeyi garantilediler.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Tayland’ın başkenti Bangkok’taki ligin üçüncü haftasındaki ikinci maçında Tayland ile karşılaştı.

FIVB Milletler Ligi’nin üçüncü haftasındaki ikinci maçında Tayland’ı 3 – 0 ile geçen A Milli Kadın Voleybol Takımı Final Etabı 12 – 16 Temmuz’da ABD’nin Teksas eyaletindeki Arlington şehrinde olacaklar.

TAYLAND 0 – 3 TÜRKİYE

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Tayland’ın başkenti Bangkok’taki ligin üçüncü haftasındaki ikinci maçında Tayland ile karşı karşıya geldiler.

FIVB Milletler Ligi’nin üçüncü haftasındaki ikinci maçında Tayland’ı 3 – 0 yenen A Milli Kadın Voleybol Takımı, ABD’de düzenlenecek Final Etabı’na kalmayı garantileyerek sahadan zafer ile ayrıldılar.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Filenin Sultanları rakibi Taylan’ a set vermediği karşılaşmada ilk iki seti rahat bir galibiyet ile geçtiler.

1 ve 2. seti A Milli Kadın Voleybol Takımı Filenin Sultanları 25 – 15 ile önde tamamlayarak rakibi Tayland’ ı ilk iki sette oyunun dışına itmeyi başardılar.

İlk iki sette ezici bir üstünlük ile sahada olan Filenin Sultanları son sette ise biraz zorlansa da 25 – 20 ile rakibini geçerek A Milli Kadın Voleybol Takımı 10. maçında 7. galibiyetini elde etmiş oldular.

Turnuvada ki 10 maçın ardından ligde 23 puanla üçüncü sıraya yükselen A Milli Kadın Voleybol Takımı Filenin sultanları, üç hafta sonunda sıralamada ilk 8 takımın gideceği FIVB Voleybol Milletler Ligi Final Etabı’na kalmayı garantilemiş oldular.

FİNAL ETABI ABD’DE OLACAK

Final Etabı, 12 – 16 Temmuz’da ABD’nin Teksas eyaletindeki Arlington şehrinde düzenlenecek.

Türkiye, 2018’de Milletler Ligi adıyla başlayan organizasyonda ilk yıl ikincilik, 2019 ve 2022’de dördüncülük, 2021’de ise üçüncülük elde etti.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar da Filenin Sultanlarını kutlarken desteklerinin de devam edeceğini açıkladılar.

FİLENİN SULTANLARININ KALAN MAÇLARI

A Milli Kadın Voleybol Takımı Filenin Sultanları, FIVB Milletler Liginde final etaplarını garantiledikten sonra artık son 2 karşılaşmaları kaldı.

Filenin sultanlarının grubuna kalan son iki maçından ilki; 30 Haziran’ da 16.30’ da Brezilya ile karşı karşıya gelecekler.

Gruplarında ki 2. Ve son karşılaşması ise 2 Temmuz’ da 09.00 Hırvatistan ile karşı karşıya gelecekler.

Filenin Sultanları kalan iki maçının da ardından Final Etabı 12 ve 16 Temmuz’da ABD’nin Teksas eyaletindeki Arlington şehrinde kupa için mücadele etmeye devam edecekler.

İyi bir çıkış yakalayan A Milli Kadın Voleybol Takımı Filenin Sultanları bu hava ile beraber final etabında da iyi bir sonuç alacaklardır.