Fenerbahçe’de Arda Güler‘in Durumu Belirsiz

Bu sezon süper lig de istediği sonuca ulaşamayan sarı lacivertli takım Fenerbahçe sezonu 2. Olarak tamamlayarak yeni sezon hazırlıklarına başladılar.

Süper lig de istediklerini alamalar da Türkiye kupası finalinde gösterdikleri performansları ile Başakşehir ‘İ geçerek uzun yıllar sonra taraftarlarına bir kupa kazandırarak sezonu Türkiye kupası ile tamamladılar.

Sarı lacivertli takım da bu sezon ki performansı ile en çok konuşulan isimlerinden birisi olan 18 yasında olan genç oyuncusu Arda Güler bu sezon süper ligin ve Türk futbolunun en önemli isimlerinden birisi oldu.

18 yasındaki genç oyuncu Arda Güler bu sezon sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de ki performansı ile parlayan bir değer olduğunu gösterirken, artık ayrılmaya çok yakın diye biliriz.

Birçok Avrupa ekibinin peşinde olduğu 18 yasındaki genç isim Arda Güler için kıyası ya bir transfer süreci devam ediyor. Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘nin artık elinde tutması zor olan Arda Güler sezon sonun da yapılacak olan teklifler doğrultusunda takımdan ayrılma ihtimali yüksek.

Sarı lacivertli takım genç oyuncusunun en az 1 yıl daha takımda kalmasını isterken, 17,5 milyon Euro’ luk serbest kalma maddesi bir Avrupa kulübü tarafından devreye alınır ve Arda Güler de ikna edilir ise yollar her an ayrıla bilir.

Genç oyuncu ‘nun menajerliğini ise babası yönetiyor. Arda Güler’in babası Ümit Güler‘in oğlunun transferi için 18 – 20 milyon Euro arasında bir komisyon talep ettiğini öne sürdü.

BABASI TRANSFERİ TIKIYOR

18 yasındaki genç oyuncu Arda Güler bu sezon sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de ki performansı ile parlayan bir değer olurken menajerlik görevini sırf yabancı isimlere para kaptırmamak için işi bilmez insanların yönetmesi ve 18 – 20 milyon Euro arasında bir komisyon talep etmesini bu transfer de en çok Arda Güler ‘i yaralar.

Genç yıldız için Avrupa ‘ da birçok takımın peşinde koştuğu oyuncu için babasının biraz daha para kopara bilmek adına yaptığı bu girişimler oğlunun kariyerini bitirmeye doğru da gide bilir.

BU SEZONKİ PERFORMANSI İLE DEV KULÜPLERİ PEŞİNE TAKTI

18 yasındaki genç oyuncu Arda Güler bu sezon sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de ki performansı ile Avrupa da dev takımları peşine taktı.

18 yaşındaki futbolcu geride bıraktığımız sezon Fenerbahçe formasıyla 35 maça çıkmış ve bu karşılaşmalarda 6 gol atarken 7 de asist yapma başarısı gösterdi. A Milli Takım’a da çağrılan Arda Güler, çıktığı 4 müsabakada 1 gole imzasını attı.

Genç yıldız için bu sezon ki performansı sonrasında yeteneğinin farkına varan dev kulüpler Arda Güler’ i transfer ede bilmek için kıyasıya bir yarış haline girseler de Babasının istediği yüksek komisyon ücretleri transferi çıkmaza sokuyor.