STEFAN KUNTZ İÇİN SÜPRİZ BİR İDDİA VAR

A Milli Takım’da geleceği tartışılan Stefan Kuntz için Almanya Milli Takımı iddiası gündeme geldi. Hansi Flick ile yollarını ayırma ihtimali bulunan Almanya’da Stefan Kuntz, konuşulan 3 yeni teknik adaydan birisi oldu.

A Milli Takım’daki geleceği tartışılan Stefan Kuntz için yeni bir iddia gündeme geldi. 60 yasındaki tecrübeli teknik adam Stefan Kuntz Almanya Milli takımı için düşünülen isimlerden biri olduğu belirtildi.

EURO 2026’ya ev sahipliği yapacak Almanya’da Uluslar Ligi sonrası hazırlık maçlarında da alınan sonuçlar federasyonda memnuniyetsizlik yaratırken çatlak sesler de çıkmaya başladı.

Haziran ayı içerisinde geride bıraktığımız son milli arada 3 maça çıkan Almanya sürpriz sonuçlar elde ettiler. Ukrayna ile 3 – 3 berabere kalırken Polonya ve Kolombiya’ya mağlup olarak sahadan ayrıldılar.

Alman milli takımının tecrübeli teknik adamın Ukrayna, Polonya ve Kolombiya maçları sonrasında alınana kötü sonuçlar nedeni ile Flick’in geleceği tartışılıyor.

9 Eylül’ de oynanacak Japonya ve 12 Eylül’de oynanacak Fransa mücadelelerinde de aynı kötü sonuçların alınması halinde Alman milli takımın da ki görevine Flick’in son verilmesi bekleniyor.

STEFAN KUNTZ ADAYLAR ARASINDA YER ALIYOR

A Milli Takım’daki geleceği tartışılan Stefan Kuntz Almanya’da olası bir görev değişimi durumunda listede adı olan 3 teknik adamdan birisi oldu.

Alman milli takımın da teknik adam Flick’ in kötü sonuçlar almaya devam etmesi halinde yolların ayrılarak yerine geçmesi muhtemel isimler ise Stefan Kuntz, Julian Nagelsmann ve Oliver Glasner göreve getirilmesi bekleniyor.

Stefan Kuntz, daha önce Almanya 21 Yaş Altı Milli Takımı’ nu çalıştıran tecrübeli teknik adam A Milli takımda da tartışılan bir kariyeri olsa da kolay kolay gönderileceği beklenmiyor.

ALMANYA MİLLİ TAKIMI NE DURUMDA?

Alman milli takımın da teknik adam Flick‘ in kötü sonuçlar ardından takımdan ayrılması gündemde olurken bu sezon EURO 2024’ de ev sahibi olacak olmaları onlar için artı oldu.

En son 2022 Katar ‘ da Dünya Kupasına sahne alan Almanya E grubun da Japonya, ispanya ve Kosta Rika ‘nın yer aldığı grup tan çıkamayarak dev turnuvaya veda etmişlerdi. 3 karşılaşmada 1 galibiyet 1 beraberlik ve mağlubiyet ile 4 puan ile 3. Sırada tamamlamışlardı.

2022 / 23 Uluslar Liginde ise İtalya, Macaristan ve İngiltere ‘nin ardından 3 grupta yer alan Almanya 6 karşılaşmada 1 galibiyet 4 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile 7 puan da 3. Sırada yer alarak tamamlamışlardı.

Uzun süredir erken veda eden Almanya turnuvalar da özellikle EURO 2024’ de ev sahibi olmalar da büyük olasılık ile katılmaları zor olacaktı. Ev sahibi oldukları için direk katılım hakkı elde eden Almanya bu anlam da bu sezon şanslılar.