Fenerbahçe Kendi İçinde Kendisine Düşman Oluyor

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Ali Koç dönemi sonrasında iç savaş vermeye başlayarak en büyük hatayı kendilerine yaptılar.

İçlerinde bir türlü o bütünleşmeyi yakalayamayan sarı lacivertli takımda Ali Koç bu birliği sağlaması beklenirken o da taraftarı ile zıtlaşan birisi olunca başarı da gelmeyince çatlak sesler çok fazla çıkmaya başladı.

Taraftarın bir bütün olarak iç sahada birlikte hareket edememeleri sarı lacivertli takımı içten içe bitirdiği en büyük hatalarından birisi de taraftarına çıkıyor.

Ali Koç yönetiminde birçok teknik adam oyuncu grubu ile beraber çalışılması her sezon yeni isimler yeni yapılanma ile yola çıkması sarı lacivertli takıma faydadan çok zarar verdi.

Bu sezon teknik anlam da en iyi teknik adamlardan birisi ile çalışmış olmalarına rağmen istenilen sonuçları almakta bu kadar zorlanmalarını artık şapkasını önüne alıp düşünmesi gereken Sarı lacivertli takımın yönetimidir.

Kadroya dahil edilen birçok isim Fenerbahçe kalitesinde oyuncular olmaması yaptıkları hataları ile her zamana bunu göstermiş olmasına rağmen bilerek aynı hatalar ile sahada olmalarının açıklamasını yapabilmek zor.

YÖNETİM, TARAFTAR VE FUTBOLCU BİR BÜTÜN OLAMADILAR

Uzun yıllardır süper ligde şampiyonluk yaşayamayan sarı lacivertli takımda taraftar da haklı sebeplerden dolayı hem başkanlarına hem teknik heyete hem de oyuncularını protesto etme hakları çok normal. Ancak özellikle bu sezon iyi başladıkları sezon da içi sahada taraftarlar tamamen tek bir vücut olamadılar. Çatlak sesler çıkarken en önemlisi de bu içi sahada derbiler de rakip takım oyuncularını nasıl baskı altına alırlarken son 2 – 3 sezondur gelen rakibi elini kolunu sallayarak 3 – 4 gol atarak geri döndüler.

Ali Koç döneminde her şey daha güzel iyi olacak diye düşünen sarı lacivertli takımda aslında ayrılığın ilk adımı atılmış oldu. Ali Koç ‘un futbol kulübü yönetmeyi şirket yönetmek gibi olmadığının farkına varması çok geç olsa da o da inat ederek şampiyonluk yaşamadan bırakmam diyor.

Her sezona baştan başlayan sarı lacivertli takımın ilk önce iç savaştan çıkarak bir bütün camia olarak hareket etmeyi öğrenmesi gerekiyor.

TEKNİK ADAM – OYUNCU GRUBU SEZON SONUNU ZOR GETİRDİ

Sarı lacivertli takım Portekizli teknik adam Jorge Jesus ile sezona iyi başlasalar da sonrasında teknik adamın kadro mühendisliğinde her maç rakibe göre ilk 11 çıkarması 3’ lü savunma 4’ lü savunmada git gel yaşaması takımı ileri doğru itemedi.

Bir türlü kazanacak oyunu sahaya yansıtamayan Fenerbahçe bu oyuncu grubu ile bunu da başaramıyor olması normal.

Oyuncu kalitesi olarak her sezon farklı isimler ile sezona başlarken kadroya katılan oyuncuların şampiyonluk yarışından uzak kalması çok normal. Fenerbahçe daha önce şampiyonluk yarışı içinde olmuş buraları görmüş tecrübeli isimler ile kadrosunu güçlendirmediği sürece hatalar yapmaya devam edecekler.