Fenerbahçe Belçikalı Golcüleri Çiftliyor

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe sezon başında takıma kattığı isimlerden olan 29 yasındaki Belçikalı golcüsü Michy Batshuayi’nin gelecek sezon da takımda kalmasına karar verildi. Türkiye’de mutlu olan Michy Batshuayi de yeni sezonda takımda olmak istiyor.

Fenerbahçe hücum da daha net golcüler ile gelecek sezon da kadrosunu güçlendirmek isteyen takım da golcü arayışı da devam ediyor.

Bu sezon süper lig de şampiyonluk yarışı içinde takımına katkı veren isimlerden birisi olan 29 yasındaki Belçikalı golcüsü Michy Batshuayi’ nin İstanbul ‘ da ve sarı lacivertli formayı giymekten mutlu. Sarı lacivertli takım Fenerbahçe‘de santrafor bölgesinde belirsizlik sonrasında en azından sezon sonun da ellerinde net bir golcü ile yola devam etmek isteyen sarı kanarya Belçikalı golcünün yanına bir başka Belçikalı düşünüyorlar.

Sarı lacivertli takım 28 yaşındaki Belçikalı golcü Divock Origi ile yakından ilgilenmeye başladılar. Michy Batshuayi’ nin de yakından tanıdığı isimlerden birisi olan 28 yaşındaki tecrübeli golcü için sezon sonun da teklif için hazırlanıyorlar.

İtalya Serie A ekiplerinden olan Milan da forma giyen 28 yaşındaki Belçikalı golcü Divock Origi’ nin kulübü ile 2026 yılına kadar da sözleşmesi devam eden golcü için Michy Batshuayi devreye girerek Belçikalı golcüye sarı lacivertli formayı giydirmek istiyorlar.

MİLAN YOLLARIN AYRILMASINA SICAK BAKIYOR

İtalya Serie A ekiplerinden olan Milan da forma giyen 28 yaşındaki Belçikalı golcü Divock Origi’ nin takımdan ayrılmasına kulübü sıcak bakıyor.

Bu sezon beklenen performansı sergilemekte zorlanana 28 yaşındaki Belçikalı golcü Divock Origi’ nin yıllık ücreti de Milan ‘ı zorluyor. İtalyan ekibinde Theo Hernandez ile birlikte takımın en çok kazanan ismi olduğu iddia edilen golcü için Milan Belçikalıyı gözden çıkarmış durumda.

Yıllık ücreti ve daha 2026 yılına kadar da sözleşmesi devam edecek olan golcüsünün yıllık masrafından kurtularak kariyer sonuna doğru da elinde kalmasını istemiyorlar.

Geçen yaz transfer sezonun da bedelsiz olarak İngiliz ekibi Liverpool ‘ dan kadrosuna katmış oldukları Belçikalı golcü de sakatlık problemleri de dikkat çekiyor. Bu transfer de sarı laciverti takım hem yıllık ücreti hem bonservis bedeli üstüne bir de sakatlık problemleri olan oyuncu da çok dikkatli karar vermeleri gerekecek.

MİLAN’ DA BU SEZON NELER YAPTI?

28 yaşındaki Belçikalı golcü Divock Origi bu sezon Serie A ‘ da Milan ile çok fazla süre bulan isimlerden olmadı.

Bu sezon Milan ile 26 lig maçında süre alan Belçikalı golcü bunların 10’ un da ilk 11 de kendisine yer bula bildi. 26 lig maçında 2 gol ve 1 de asist katkısı sağlaya bilen Belçikalı beklentilerin altında bir sezon geçirdi.

Daha çok yedek kulübesinde sonradan oyuna dahil olabilecek bir isim olan Divock Origi Fenerbahçe ‘Nin golcüsü ola bilecek potansiyele sahip değil.