Bülent Korkmaz Takımını Süper Lig’e Taşımayı Başardı

Bülent Korkmaz Türk futbolunun yetiştirdiği en önemli isimlerden birisi! Yıllarca Galatasaray’da ve milli takımda top koşturdu. Futbolu bırakmasının ardından teknik adamlık yapmaya başladı. Bugüne kadar Süper Lig’de çok sayıda takım çalıştırdı. Güncel tarih itibariyle, Çaykur Rizespor’un başında bulunuyor.

Çaykur Rizespor 2021 – 2022 sezonunda Süper Lig’de mücadele etmişti. Ancak, üst üste alınan kötü sonuçlardan dolayı küme düşerek kendisini TFF 1.Lig’de bulmuştu. Yönetim büyük bir vefa örneği göstererek Bülent Korkmaz ile yola devam etme kararı aldı. Deneyimli teknik adam kendisine güvenenleri hayal kırıklığına uğratmadı.

Çaykur Rizespor Son Maçında Altınordu ile Berabere Kaldı

Çaykur Rizespor 38’inci haftada kendi sahasında Altınordu ile karşı karşıya geldi. Karadeniz temsilcisi bu maçtan beraberlik veya galibiyet ile ayrıldığı takdirde en yakın rakibi Pendikspor’un alacağı sonuçtan bağımsız bir şekilde Süper Lig’e yükselen ikinci takım olacaktı. Bülent Korkmaz oyuncularının rehavete girdiklerinin farkındaydı. Onları bu maça motive etmek adına elinden geleni yaptı. Altınordu’nun kazanmak adına sahaya çıkacağından bahsetti. Çünkü, İzmir ekibi bu maçı kaybettiği takdirde küme düşecekti.

Çaykur Rizespor – Altınordu maçından gol sesi çıkmadı. Bu sonuç her iki takım açısından farklı anlamlar ifade ediyordu. Çaykur Rizespor sezonu en yakın rakibi Pendikspor’un bir puan önünde ikinci sırada tamamladı. Bu sayede, Samsunspor’un ardından Süper Lig’e yükselen ikinci takım oldu. Yıllardan bu yana TFF 1.Lig’de yer alan Altınordu ise küme düştü. Onlar için büyük bir yıkım olan bu maçın ardından herkes farklı duygular içerisindeydi.

Bülent Korkmaz Övgüyü Hak Etti

Çaykur Rizespor bu sezon TFF 1.Lig’de tıpkı diğer takımlar gibi toplam 36 maça çıktı. Bu maçların 18’inden galibiyet ile ayrılarak yüzde 50 gibi oldukça yüksek bir galibiyet yüzdesi yakaladı. Bunun yanı sıra, 14 maçı beraberlik ile tamamladı. Sadece dört yenilgi aldı. Rakip filelere 64 gol gönderirken kendi kalesinde 35 gol gördü. 38 haftada 68 puan toplamayı başardı. İkinci sırayı aldı. Bu sayede, sadece bir yıllık aranın ardından Süper Lig’e geri döndü.

Bülent Korkmaz 20 Şubat 2022 tarihinden bu yana Çaykur Rizespor’u çalıştırıyor. Deneyimli teknik adamın sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde bitecek. Rizespor yönetimi herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde önümüzdeki sezon yola Bülent Korkmaz ile devam edecek.

Bülent Korkmaz 1.5 sezonda toplam 52 maçta Çaykur Rizespor’un başındaydı. Takımı bu maçların 25’inden galibiyet ile ayrıldı. 15 beraberlik ve 12 mağlubiyet aldı. 97 gol atıp 68 gol yedi. 90 puan topladı. Bülent Korkmaz’ın puan ortalaması 1.73 oldu. Deneyimli teknik adam iyi bir kadro kurulduğu takdirde önümüzdeki sezon Süper Lig’de güzel işler yapabilir. En azından takımını Süper Lig’de tutabilir.