Çukurova Basketbola Erteleme Engeli

Adana’nın gururu, kadın basketbolunun ileri gelen temsilcilerinden Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi’nin Eurocup Kadınlar Kupası’nda oynayacağı maç tekrar ertelendi. Normal şartlar altında 13 Ocak’ta oynanması gereken maç Fransa temsilcisi Flammes Carolo’nun kadrosunda görülen pozitif vakalar nedeniyle ertelenirken, 19 Ocak tarihinde tekrar aynı kader yaşandı ve maçlar ileri tarihe bırakıldı.

Basketbola Covid-19 Engeli

COVID-19 Omicron varyantıyla birlikte tüm insanların sağlığını ve sosyal hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Toplumların çok ciddi olarak olumsuz etkilendiği ve ilk çıktığı dönem kadar tehlikeli bir hale gelen COVID-19, spora da olumsuz bir etki bırakmaya devam ediyor.

Türkiye’de, Avrupa’da ve Amerika’da oynanan spor müsabakaların birçoğu aralıksız olarak ertelenirken, Adana’nın başarılı kadın basketbol takımı Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi de bu olumsuz tesirden etkilendi.

Adana temsilcisinin normal şartlar altında 13 Ocak tarihinde oynaması gereken Eurocup Kadınlar Kupası Son 16 Turu Maçı, Flammes Carolo takımının kadrosunda yer alan oyuncuların bazılarının COVID-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle 19 Ocak tarihine ertelenmişti.

19 Ocak tarihinde iki rakip karşı karşıya gelmeden önce tekrar aynı sıkıntı yaşandı ve Fransız temsilcisindeki COVID-19 vakaları nedeniyle maç bir kez daha tehir edildi.

Takvim Yine Değişti

Eurocup Kadınlar Kupası’nda yaşanan bu gelişme nedeniyle takvimi daha da karışan Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi’nin bu maçları ne zaman oynayacağı ileri bir tarihte açıklanacak.

Zira maçlar normal takviminde oynanabilmiş olsaydı iki takım arasında oynanacak serinin ikinci maçı 22 Ocak tarihinde Mersin’de yapılacaktı. Ancak 19 Ocak tarihinde tekrar tehir edilen maçın bu durumu 22 Ocak’taki maçın da oynanmasını engelledi.

Bu maçı oynamak için geçtiğimiz günlerde Fransa’nın yolunu tutan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, 2 günden beri bulunduğu ülkede maç gününün sabahında da antrenman yapmış ve Türkiye saati ile 22’de başlayacak maçı beklemeye koyulmuştu.

Flammes Carolo ekibinden gelen kötü ve can sıkıcı haberle birlikte takvimi boşalan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, Türkiye’ye döndükten sonra lig maçlarına dair hazırlıklara başlayacak.

24 Ocak tarihinde BOTAŞ’ın konuğu olacak olan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Kadın Basketbol Kulübü, 30 Ocak tarihinde de Çankaya Üniversitesi ile karşı karşıya gelecek.

Bu iki maç arasında oynanması mümkün gözükmeyen Flammes Carolo maçının ne zaman oynanacağına dair açıklamanın ileri bir tarihte yapılacağı belirtilirken, bu durum Adana temsilcisinin lige daha fazla odaklanabilmesine olanak sağlayacak.

Eurocup’ta olduğu gibi Kadınlar Süper Ligi’nde de oldukça iddialı olan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, ligde oynadığı 13 maçın 10’unda sahadan galibiyetle ayrılmış ve 3 maçı mağlubiyetle kapatmıştı.

14’üncü maçı öncesinde Fenerbahçe, Ormanspor, Nesibe Aydın’ın paylaştığı ilk 3 sıranın bir sıra gerisinde 4’üncü sırada lige devam eden ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ligdeki son 5 maçını da kazanmıştı.