ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Güle Oynaya

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin en iddialı takımlarından ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin yükselişi sürüyor. Geçtiğimiz haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla birlikte ligdeki sıralamada yükselmeyi başaran ve Eurocup’ta da son 16’ya kalan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, ligin 14’üncü haftasında kendi sahasında Bellona Kayseri Basketbol takımını ağırladı. Kayseri temsilcisi karşısında çok rahat bir maç geçiren ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi sahadan 75-40 gibi bir skorla galip ayrılarak üst üste 5’inci galibiyetini almayı başardı.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Rahat Kazandı

Mersin’in Kadınlar Basketbol Ligi’ndeki başarılı temsilcisi ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, ligin 14’üncü haftasında kendi sahasında Bellona Kayseri Basketbol takımını konuk etti.

15 Ocak 2022 Cumartesi günü oynanan maçta ilk çeyreğe hızlı bir başlangıç yapan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, rakibi karşısında zorlanmadan 20-10’luk bir skorla ilk çeyreği önde kapatmayı başardı.

İkinci çeyrekte savunmanın düzeyini de arttırarak Bellona Kayseri Basketbol Takımı karşısında şans tanımayan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, ilk yarıyı 40-18 gibi farklı bir skorla kapatmanın moraliyle soyunma odasına gitti.

İkinci yarının ilk çeyreğinde konuk ekip Bellona Kayseri Basketbol biraz daha toparlandı ve sayılar bulmayı başardı ancak Kayseri temsilcisine ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin eşlik etmesiyle birlikte devre karşılıklı sayılarla geçti ve üçüncü çeyrek 62-33 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyrekte diğer 3 çeyrekte açılan farkın da etkisiyle ritmi düşüren ancak Bellona Kayseri Basketbol Takımı’nın da geri dönmesine müsaade etmeyen ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi sahadan 75-40 gibi farklı bir skorla galip ayrılarak iyi formunu sürdürdü.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin başarılı forvet oyuncusu Sinem Ataş, attığı 17 sayı ile takımının ve maçın en çok skor üreten oyuncusu olmayı başarırken, takımın en çok skor üreten oyuncularından birisi olmasına rağmen son haftalarda formunu kaybeden Jasmine Thomas da 11 sayı ile galibiyete katkı sağladı.

Bellona Kayseri Basketbol Takımı’nın Litvanyalı oyuncusu Egle Sventoraite 11 sayı atsa da takımının kötü performansı oyuncunun performansının önüne geçti ve yeterli olmadı.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin aldığı bu galibiyet 13’üncü maçtaki 10’uncu galibiyeti oldu. ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi son 5 maçının tamamını kazanmayı başardı.

Bellona Kayseri Basketbol Takımının 14’üncü maçında 12’inci mağlubiyetini aldığı maç kötü gidişatın devam edeceğinin de bir göstergesi oldu.

Bir Sonraki Maç BOTAŞ İle

Ligdeki iyi formunu devam ettirmeyi başaran ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin bir sonraki hafta oynayacağı maç ise kendisine daha yakın bir seviyede olan BOTAŞ Kadın Basketbol Takımı ile olacak.

Son haftalarda iyi bir çıkış yakalayan ve Play-Off potasına kadar girmeyi başaran rakibi karşısında oynayacağı maçta galibiyet arayacak olan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin bu maça da favori olarak çıkacağını söylemek yanlış olmaz.