ÇBK Mersin’de Hedef Galibiyet

Kadın basketbolunda marka kulüplerinden biri olan ve yine zirve mücadelesinin içinde yer alan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nde 15 Ocak 2022 Cumartesi günü oynanacak Bellona Kayseri Basketbol maçında taraftarının önünde galip gelmek istiyor. Son haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla birlikte yükselişe geçen ve zirveye daha da yaklaşan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nde koç Aziz Akkaya önemli açıklamalarda bulundu.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nde Hedefler Yüksek

Türkiye’de kadın basketbolu denince akla gelen ekiplerden birisi olan ve bu sezon da zirve mücadelesinin içinde yer alan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin hedefleri oldukça yüksek.

15 Ocak 2022 Cumartesi günü kendi sahasında Bellona Kayseri Basketbol ile karşı karşıya gelecek olan Mersin temsilcisinde hazırlıklar devam ederken, koç Aziz Akkaya da önemli açıklamalarda bulundu.

Takımının hedefleri yüksek bir takım olduğunu ve her maça kazanmak için çıktıklarını dile getiren Akkaya, takımının Kayseri Basketbol ile oynayacağı maçtan da galip ayrılarak çıkışını sürdürmek istediğini ifade etti.

Kendilerine yakışan bir basketbol oynamak için çalışmalar yaptıklarını ve tüm planlarını galibiyet üzerine kurduklarını aktaran başarılı koç, 14’üncü hafta müsabakasında parkeden mutlu ayrılan taraf olmak istediklerini dile getirdi.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, bu sezon Kadınlar Süper Ligi’nde oynadığı 12 maçta 9 galibiyet ve 3 beraberlik alarak iyi bir dönem geçirmiş ve 4’üncü sıraya kadar yükselmişti. Eurocup Kadınlar Turnuvası’nda Gernika’yı 69-40 ile geçtikten sonra Türkiye’de Elazığ’ı 53-81 gibi bir skorla geçen ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, her iki kulvarda da başarılı bir sezon geçirmek istiyor.

Bonner Gecikmeli Olarak ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ne Katıldı

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin sezon başında anlaşmaya vardığı, Amerikalı DeWanna Bonner, takıma dahil edildi.

WNBA’de uzun süreler görev yapan ve 4 kez All-Star seçilme başarısı yakalayan DeWanna Bonner, sezon öncesinde anlaşmaya vardığı takımıyla birlikte ilk antrenmanına da çıktı.

Turuncu Lacivertli takımla anlaşma sağlamaktan çok mutlu olduğunu ve 3 kupada da başarıya ulaşmak için mücadele eden takıma katkı vermek için sabırsızlandığını aktaran Bonner, takımdaki arkadaşlarının her birinin birbirinden yetenekli ve kapasitesi yüksek oyuncular olduğunu dile getirdi.

İki kez WNBA şampiyonluğu yaşayan Bonner, 2009 senesinde WNBA’de mücadele eden Phoenix Mercury tarafından seçilmişti.

Phoenix forması altında 10 sezon geçiren ve 2009 ile 2014 yıllarında şampiyonluğa ulaşma mutluluğu yaşayan Bonner, 2018 yılında Makedon vatandaşlığına kabul edilmiş ve Makedonya Kadın Basketbol Milli Takımı’nda da forma giymeye başlamıştı.

4 kez All-Star seçilmeyi başaran ve oldukça önemli bir kadın basketbolcu olan Bonner, bu imzayla birlikte artık ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin başarısı için ter dökecek.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, 15 Ocak’ta Kayseri Basketbol ile karşılaştıktan 1 hafta sonra kendi sahasında Eurocup Kadınlar Turnuvası Son 16 Turu’nda Flammes ile mücadele edecek.