Mersin Yenişehir Belediyesi Aldığı Galibiyet ile Grubunu Lider Tamamladı

Kadınlar voleybol maçları bilhassa geçtiğimiz yaz büyük ilgi topladı. Filenin Sultanları; hem Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda hem de Avrupa Şampiyonası’nda güzel bir mücadele örneği sergiledi. Ancak, kadın sporcuların yalnızca voleybolda başarılı olmadığını söylemeliyiz. Kadınlar basketbol kategorisinde de önemli başarılarımız bulunuyor.

FIBA Kadınlar Avrupa Kupası C Grubu’nda mücadele eden temsilcimiz ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi; deplasmanda Polonya ekibi Investin The West Enea GW takımı ile karşı karşıya geldi. Temsilcimiz; kendisi adına hayati önem taşıyan bu maçı 75-68 kazanarak grubunu lider olarak tamamladı. Gelin, Mersin Yenişehir Belediyesi’nin galibiyetinin öne çıkan detaylarına yakından bakalım!

Temsilcimiz Maçın Başından Sonuna Kadar Üstündü

Deplasmanda olmasına rağmen maça oldukça hırslı bir şekilde başlayan temsilcimiz; ilk periyodu 25-15 önde tamamladı. Bir başka deyişle, rakibine karşı üstünlüğünü henüz ilk periyottan belli etti. İkinci periyotta da değişen bir şey yoktu. Ancak, Polonya ekibinin ikinci periyotta daha iyi bir oyun sergilediğini ve farkı kapatmaya çalıştığını ifade edebiliriz. Temsilcimiz; ilk yarıyı 35-34 önde kapatarak soyunma odasına mutlu bir şekilde gitti.

Mersin Yenişehir Belediyesi; üçüncü periyotta da elinden gelenin en iyisini yaptı. Bu sayede, maçın üçüncü periyodunu da üstün bir oyunla 57-54 önde kapattı. Dördüncü periyotta herkes Polonya temsilcisinin maça asılacağını düşünüyordu. Fakat, temsilcimiz; rakibine göz açtırmadı. Hatta, farkı daha da açma fırsatını yakaladı. Sonuç olarak, Mersin Büyükşehir Belediyesi; bu önemli mücadeleyi 75-68 kazanarak gövde gösterisi yaptı.

Maçın yıldızı ise Mersin Yenişehir Belediyesi forması giyen Tiffany Hayes oldu. Deneyimli oyuncu; kaydettiği 36 sayı ile takımının galibiyetinde önemli rol oynadı. Temsilcimiz; yer aldığı C Grubu’nu altıda altı yaparak lider bir şekilde tamamladı. Hatta, Mersin ekibinin dördüncü maçların ardından gruptan çıkıp son 32 turunda yer almayı garantilediğini söyleyebiliriz.

Mersin Yenişehir Belediyesi Nasıl Bir Performans Sergiledi?

Temsilcimiz gruptaki ilk maçında deplasmanda Horizont takımı ile karşılaştı. Bu maçı 78-55 kazanarak gruptaki ilk galibiyetini aldı. İkinci maçında kendi sahasında AZS UMCS Lublin’i konuk etti. Maçtan 98-75’lik skorla galip ayrıldı. Üçüncü maçında yine kendi sahasında Investin The West Enea GW ile karşılaştı. Bu maçı da 106-62 kazanarak üçte üç yaptı. Dördüncü maçında Horizont takımını konuk etti. Bu maçı da 78-48 kazanarak dörtte dört yapmayı başardı.

Mersin Yenişehir Belediyesi; beşinci maçında AZS UMCS Lublin ile deplasmanda karşılaştı. Herkes temsilcimizin bu maçta zorlanmasını bekliyordu. Ancak, maçı 72-60 kazanan temsilcimiz; bu düşünceleri boşa çıkardı. Son olarak, 2 Aralık 2021 tarihinde oynanan maçta InvestinThe West Enea GW’yıdeplasmanda 75-68 yenmeyi başararak grup aşamasını kendisi adına en iyi şekilde tamamlamış oldu. Temsilcimiz; 15 ve 22 Aralık 2021 tarihlerinde son 32 turundaki maçlarına çıkacak.