Çukurova Basketbol Kulübü’nün Hedefleri Büyük

Kadınlar; sporda en az erkekler kadar başarılılar! Bilhassa Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın popülerliği; erkeklerin hakim olduğu spor kategorilerine kıyasla daha fazla! Kadınların başarılı olduğu tek spor voleybol değil! Basketbol kategorisinde de birden çok takımımızın önemli başarılara imza attıklarını ifade edebiliriz. Onlardan birisi de tahmin edebileceğiniz gibi Çukurova Basketbol Kulübü!

Hem yurt içi hem de yurt dışında elde ettiği başarılar ile Mersin şehrini gururlandıran Çukurova Basketbol Kulübü; 2022 – 2023 sezonuna da en iyi şekilde hazırlanıyor. Gelin, bu kulübün transfer çalışmalarına bir göz atalım!

Başkan Serdar Çevirgen Umutlu Konuştu

Çukurova Basketbol Kulübü’nün başkanı Serdar Çevirgen; önümüzdeki sezona son derece hırslı bir şekilde hazırlandıklarının altını çizdi. EuroLig Women organizasyonu başta olmak üzere yarıştıkları tüm kulvarlarda birinci olmayı ve şampiyonluk ipini göğüslemeyi hedeflediklerinden bahsetti. Hatta, Çukurova Basketbol’u Avrupa’nın en iyi kulübü yapmak gibi bir hedeflerinin olduğunu dile getirdi.

Başkan Serdar Çevirgen; transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi. Her şeyden önce, geçtiğimiz sezon anlaşmaya yakın oldukları ancak birtakım sebeplerden dolayı transferi gerçekleşmeyen Chelsea Gray’ın önümüzdeki sezon Çukurova Basketbol Kulübü’nde forma giyeceğinin altını çizdi. Oyuncunun FIBA’daki dosyasının çözüme kavuşturulduğunu ve ÇBK ile anlaşmasında herhangi bir sakınca olmadığını sözlerine ekledi.

Çukurova Basketbol Kulübü’nün transferleri Chelsea Gray ile sınırlı değil! Geçtiğimiz sezon kulübüyle EuroLig şampiyonluğu yaşayan Briann January de önümüzdeki sezon ÇBK’da forma giyecek. Başkan Serdar Çevirgen; yeni transferleri olan her iki isme de çok fazla güveniyor. Her şeyden önce, her iki oyuncunun da ABD milli takımında forma giymesinin ciddi bir avantaj olduğunu düşünüyor. Chelsea Gray ve Briann January transferleri yalnızca Türkiye’de değil dünyada da ses getirdi. Çukurova Basketbol Kulübü’nün söz konusu transferlerin ardından yeni sezonda Euroleague’in en büyük favorisi olduğu ifade edildi. Her iki oyuncunun da önümüzdeki sezon ÇBK’da neler yapacağını herkes çok merak ediyor.

ÇBK’da Hedef Sezonu Dört Kupayla Tamamlamak!

Başkan Serdar Çevirgen; başarılı olabilmek adına iddialı bir takım kurmalarının gerekli olduğunun altını çizdi. Yapmış oldukları transferler ile hem Avrupa’da hem de Türkiye’de başarılı olacak bir kadro kurduklarını dile getirdi. Serdar Çevirgen; takımın hedeflerinden de bahsetti. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi en önemli hedefin Euroleague olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra, Kadınlar Basketbol Süper Ligi, Cumhurbaşkanlığı Kupası ve Türkiye Kupası’nın da hedefleri arasında olduğundan bahsetti.

Çukurova Basketbol Kulübü’nün yeni transferleri umut veriyor. Ancak, Mersin ekibinin nasıl bir performans göstereceğini tahmin etmek mümkün değil! Hem ligde hem de Avrupa’da başarılı olmak adına takım oyununa ihtiyaç duyuluyor. ÇBK’nın takım oyununun ne seviyede olacağını en azından şu dönemde kestirmek güç! Buna ek olarak, Mersin ekibinin en büyük rakibinin Fenerbahçe olacağını dile getirmeliyiz.