ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nden Medya Çıkarması

Geride kalan sezonda yarıştığı alanlarda iyi işler çıkartan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi basketbol takımı, gelecek sezonda çok daha iddialı bir takım olabilmek adına hazırlıklarını sürdürüyor. Turuncu Lacivertli ekipte yapılan transferler ve genel olarak kurulan kadro camiayı bir hayli heyecanlandırmaya devam ederken, yönetim de parke dışı konularda çalışmalarına son sürat devam ediyor. 

Basın Desteği Önemli 

Geride kalan sezonun en flaş takımlarından biri olan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, buna rağmen finallerdeki acemiliklerini örtemediği için planladığı başarıların gerisinde kalmaktan kurtulamadı. 

Gelecek sezonun çalışmalarına yoğunluk veren Mersin temsilcisinde yönetim şehrin desteğini daha iyi alabilmek adına çalışmalarına son sürat devam ediyor.

Genel Koordinatör Ünlü, kentteki basın kuruluşları ile meslek birliklerini ziyaret etmeye başladı. Belirli bir program dahilinde Mersin kentinin yerel ve yaygın medya kuruluşlarında görev yapan gazetecilerle buluşacak olan Ünlü’nün ilk durakları; Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC), Demirören Haber Ajansı (DHA), Haberci Gazetesi ve Mersin İnternet Gazetecileri Derneği (MEİGDER) oldu. MGC Başkanı R. Kaya Tepe, DHA Temsilcisi Mustafa Ercan, Haberci Gazetesi Genel Koordinatörü Yüksel Ekici ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Hediye Eroğlu, Paskolik Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sn. Ali Şanlı, MEİGDER Başkanı A.Vahap Şehitoğlu ile dernek üyesi basın mensuplarıyla bir araya gelen Ünlü, medyanın önemini vurguladı.

Ünlü, geçtiğimiz sezon fotoğraf, haber ve köşe yazıları ile takıma katkı sağlayan gazetecilere teşekkür ederek, yeni sezonda da aynı desteği görmek istediklerini ifade etti. 

Katılan Oyuncuların Kariyerleri 

Takımda Özge Yavaş, Gökşen Fitik ve Gamze Takmaz’ı kadroya katılmıştı. 

Galatasaray, ASKİ, İstanbul Üniversitesi, Girne Üniversitesi, Fenerbahçe ve Hatayspor gibi takımların formasını giyen oyun kurucu pozisyonundaki Özge Yavaş, geçtiğimiz sezon Beşiktaş ile oynadığı 22 lig maçında 220 sayı kaydedip, 56 ribaunt kazandı.

Önceki yıl ÇBK forması ile başarılı bir sezon geçiren, 2021-2022 sezonunu ise OGM Ormanspor’da tamamlayan 21 yaşındaki Gökşen Fitik, başkent temsilcisi ile Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde (KBSL) çıktığı 29 müsabakada 287 sayı ve 136 ribauntluk performans sergiledi. Fitik bu transferle, 1 yıl aranın ardından yetiştiği Çukurova Basketbol’a geri dönmüş oldu.

Profesyonel kariyerine BOTAŞ’ta başlayıp Bellona Kayseri, ASKİ, Hatayspor, İzmit Belediye, Elazığ İl Özel İdare’de görev yapan Gamze Takmaz da geride kalan sezonda Antalya 07 Basketbol çatısı altında çıktığı 24 karşılaşmada 205 sayı ve 68 ribaunt üretti.

Milli takımların çeşitli yaş kategorilerine birden çok sporcu gönderen ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi U12 takımında forma giyen Kadriye Erva Özek, Derin Kafkas, Sümeyye Altuntaş, Ecrin Ece Tutucu ve Duru Çakır, yeniden yıldız B milli takımımızın Kırklareli’nde düzenlenen kampına davet edildi.

Oyuncular kulüplerine teşekkürü ihmal etmezken Milli Takım’da en üst mertebeye kadar çıkmak istediklerini belirttiler.