Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi Yeni Sezona Hazırlanıyor

Çukurova Basketbol Kulübü kadın takımı hem iç hem de dış transferde ciddi bir planlama çerçevesinde sıkı çalışıyor. 2022 – 2023 sezonu Ekim ayında başlayacak ve Çukurova Basketbol Kulübü yeni sezon hazırlıklarına Ağustos ayının 2. Haftasında başlamayı planlıyor. Turuncu lacivertli ekip bu bağlamda transfer çalışmalarına da başladı.

Geçtiğimiz sezon hedefi 3 kupayı ’da kazanmak olarak belirleyen Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi yalnızca bir kupada başarılı olmuş ve müzesine götürebilmeyi başarmıştı. Bu sezon mücadele edeceği her kulvarda başarı hedefi olan Çukurova basketbol kulübü bu hedef doğrultusunda transfer çalışmalarını ince eleyip sık dokuyarak yürütüyor.

Çukurova Basketbol Kulübü İç Transferde İlk Adımları Attı

Çukurova basketbol kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezonda da mücadele edeceği her kulvarda başarıyı kendisine hedef olarak koymuş durumda. Bu hedeflerin gerçeğe dönüşebilmesi için Çukurova basketbol kulübü yönetimi ilk aşamada iç transferde adımlar attı.

Turuncu lacivertli ekip iç transferde takım kaptanı Esra Ural topuz ile Sinem Ataş ve Asena Yalçın’ın yanı sıra Kuanitra Hollingsworth, Temi Fagbenle, DeWanna Bonner ve Tiffany Hayes ile yeniden anlaşmaya varıldı.

Bu transferlerin yanı sıra dış transferde geçtiğimiz sezon OGM Ormanspor’da forma giyen 21 yaşındaki Gökşen Fitik ile anlaşma sağlandı. 2020 – 2021 sezonu boyunca Çukurova basketbol kulübü forması giyen 21 yaşındaki Gökşen Fitik aradan geçen 1 sezonun ardından tekrar Çukurova basketbol kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi’ne transfer oldu.

Çukurova Basketbol Kulübü Dış Transferde de Harekete Geçti

2022 2023 sezonu için Transfer çalışmalarını yürüten Çukurova basketbol kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi yönetimi iç transferde olduğu gibi dış transferde de çalışmalara başladı. Turuncu lacivertli ekip dış transferde oyun kurucu pozisyonunda görev alan Özge Yavaş ile anlaşmaya vardı. Özge Yavaş kariyerinde daha önce Galatasaray, Aski, Fenerbahçe, Hatayspor ve Beşiktaş formaları giydi. Özge Yavaş geçtiğimiz sezon Beşiktaş ile 22 lig maçında forma giydi ve toplamda 220 sayı atarken 56 kez de ribaunt aldı. Gelecek sezon mücadele edeceği 3 kulvarda da başarı isteyen Çukurova basketbol kulübü yönetimi bu hedef doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Turuncu lacivertli ekip çok önemli bir transfere de imza attırmaya çok yakın. Çukurova basketbol kulübü kadınların mücadele ettiği NBA olarak bilinen WNBA’da 2.020 2021 sezonunun en değerli oyuncusu seçilen Jonquel Jones ile anlaşma zemini buldu. Çukurova basketbol kulübü yönetimi* basketbolcuyu gelecek sezon forması altında görmek istiyor.

Kadınlarda EuroLig kapsamında Çukurova basketbol kulübü ilk hafta maçını 26 Ekim’de İspanyol ekibi Perfumerias Avenida ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. İkinci hafta karşılaşması ise 2 Kasım’da Macar temsilcisi Sopron Basket ile kendi evinde oynayacak