ÇBK Yenişehir Son Sekize Galibiyet İle Başladı

Mersin şehrimizin bu sezonki en başarılı takımı olarak öne çıkan ÇBK Yenişehir Belediyesi, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi’nde Final 8 heyecanına evinde başladı.

ÇBK Yenişehir Belediyesi kadın basketbol takımımız, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi’nde normal sezonu çok başarılı bir şekilde bitirmişti.

14 takımlı ligde çıktığı 26 karşılaşmada 20 kez galip gelen ve sadece 6 defa mağlup olan Mersin şehrimizin gurur tablosu kadın basketbolcularımız, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi’nin normal sezonunda yalnızca Fenerbahçe Safiport’un gerisinde kalmıştı.

Fenerbahçe Safiport’un 24 galibiyet 2 mağlubiyet ile lider tamamladığı normal sezonu ikinci sırada bitiren Mersin temsilcimiz, Kadınlar Basketbol Ligi’nin 2021 – 2022 Play Off aşamasına adını yazdırmıştı.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi Final 8 aşamasında ÇBK Yenişehir Belediyesi’nin ilk rakibi ise, normal sezonu 13 galibiyet 13 mağlubiyetle 7’nci sırada bitiren Bursa temsilcisi Bursa Büyükşehir Belediyesi olmuştu.

ÇBK Yenişehir Belediyesi Rakibe Fırsat Dahi Vermedi

Mersinli taraftarlarının önünde maça mükemmel bir şekilde başlayan ÇBK Yenişehir Belediyesi’nde ilk 5’te Feride Şevval Akalan – Fagbenle – DeWanne Bonner – Asena Yalçın ve Tiffany Kiara Hayes başladı.

İlk andan itibaren rakibiyle arasında çok ciddi bir fark olduğunu hissettiren ÇBK Yenişehir Belediyesi, ilk çeyreği 25 – 14 bitirerek bunu kanıtladı.

İkinci çeyrekte deyim yerindeyse vites arttıran takımımız, hücumda akışkanlığı sağladı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin savunma disiplinini adeta çökertti.

Rakip potaya tek çeyrekte 31 sayı gönderen ÇBK Yenişehir Belediyesi, savunmada da işleri sıkı tutarak sadece 13 sayı yedi. Hal böyle olunca takımlar ilk yarı sonunda soyunma odasına tam 29 sayı farkla girdiler.

56 – 27 başlayan üçüncü çeyrekte iki takım da adeta basket kaçırma yarışına girdiler. Toplam 44 sayının atıldığı ikinci periyotun ardından üçüncü periyot 11 – 6 bitti ve tempo iyice düştü.

Son çeyreğe girilirken zaten skor ortaya çıktığı için ÇBK Yenişehir Belediyesi de rakibe saygısından vitesi düşürdü. Oyundan tamamen kopan Bursa takımı da zaten maçı çoktan bırakmıştı. Sonuç olarak 12 – 9 son çeyrek skoru ortaya çıktı ve Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi’nin Final 8 aşamasının ilk maçında gülen taraf Mersin takımımız oldu.

Sinem Ataş ve Fagbenle Yine Fark Yarattı

ÇBK Yenişehir Belediyesi

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi Final 8 ilk maçında rakibi Bursa Büyükşehir Belediyesi karşısında çok farklı bir galibiyet alan ekibimizde parkede fark yaratan oyuncularımız arasında en öne çıkanları Fagbenle ve Sinem Ataş oldu.

Rakip potaya yolladığı 19 sayıyla ÇBK Yenişehir Belediyesi takımımızın ve aynı zamanda maçın en skoreri olan Fagbenle, bu sezonki iyi formunu play offlarda da sürdüreceğinin sinyalini verdi.

Ona eşlik eden isim ise maça kenarda başlamasına karşın 29 dakika 20 saniye oyunda kalan ve 13 sayı 11 ribaunt ile oynayan Sinem Ataş oldu.

Bu iki ismin yanında 12 sayı ile Esra Ural Topuz, 13 sayı ile Tiffany Kiara Hayes ve 7 sayı 6 ribaunt 7 asist ile DeWanna Bonner de etkili bir performans sergilediler.