ÇBK Yenişehir Rakibini Kendisi Seçti

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi’nde bu sezon gösterdiği performansla şehrimizi gururlandıran ÇBK Yenişehir Belediye Kadın Basketbol Takımı, kendi rakibini kendisi belirledi.

ÇBK Yenişehir Belediye Kadın Basketbol Takımı, ligde normal sezonun son haftasında Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nü Bursa’da mağlup etti.

Üçüncü Periyotta Büyük Dominasyon

çbk yenişehir

Maçın ilk periyodunda rakip Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün etkili oyunu karşısında 19 – 13 geriye düşen ÇBK Yenişehir Belediye Kadın Basketbol Takımı, ikinci çeyrekten itibaren oyunun kontrolünü tamamen eline aldı.

İlk yarıyı 33 – 30 bitirmesine karşın ikinci yarıya kelimenin tam anlamıyla müthiş çıkan ÇBK Yenişehir Belediye Kadın Basketbol Takımı, rakibini Bursa seyircisi önünde adeta domine etti.

Mersin’in basketboldaki en başarılı temsilcisi olan ÇBK Yenişehir Belediye Kadın Basketbol Takımı, üçüncü çeyreği 9 – 24 gibi çok farklı bir sonuçla geçti ve rakibinin direncini tamamen kırdı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü her ne kadar son periyotta takımımıza karşılık vermek istese de ÇBK Yenişehir buna bir an olsun izin vermedi ve farkı çift hanelerde tutmayı başardı.

Maçın sonucunda ise skor tabelası 53 – 73’lük gösterişli bir galibiyeti Mersin ekibimizin lehine ilan ediyordu.

ÇBK Yenişehir Belediye Kadın Basketbol Takımı bu sonuçla birlikte play offlardaki rakibini de seçmiş oldu. Buna göre Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi 2021 – 2022 Normal Sezon aşamasında çıktığı 26 maçta 20 galibiyet ve 6 mağlubiyet alarak, Fenerbahçe Safiport’un ardından ligin en başarılı ikinci takımı olan Mersin ekibi, çeyrek final aşamasında rakibini belirledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Mersin temsilcimize yenilerek normal sezonu 7’nci sırada tamamlayınca çeyrek finallerde de yine Mersin temsilcimiz ile eşleşmiş oldu.

ÇBK Yenişehir Belediye 3 İsimle Coştu

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi 2021 – 2022 Normal Sezon’unun son karşılaşmasında Mersin temsilcimize Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü karşısında galibiyeti özellikle 3 oyuncumuzun harika performansları getirdi.

Bu oyuncularımızdan en öne çıkan ise hiç şüphesiz Temi Fagbenle oldu. Takımımızın yıldız oyuncusu 30 dakika 22 saniye parkede kaldığı süre zarfında rakip potaya tam 21 sayı bıraktı ve bunun yanında 13 de ribaunt aldı. Bu şekilde maçı double double yaparak tamamlayan Temi Fagbenle, sadece Mersin temsilcimizin değil maçın da en skorer oyuncusu olmayı başardı.

Temi Fagbenle’nin ardından en çok sayı bulan ikinci isim ise Shavonte Sade Zellous oldu. Başarılı oyuncu rakip potaya attığı 18 sayının yanı sıra yaptığı 7 asistle birlikte çok başarılı bir 32 dakika 4 saniye geçirdi.

ÇBK Yenişehir Belediye Kadın Basketbol Takımı’nda çift hanelere ulaşmayı başaran üçüncü ve son isim ise kenardan gelip müthiş bir katkı veren Sinem Ataş oldu. 21 dakika 54 saniye parkede kalan Sinem Ataş, bu süreçte attığı 16 sayıyla öne çıkarken bu performansına 4 ribaunt ve 3 de asist ekledi.

Çift haneler ulaşan 3 ismin yanında Feride Şevval Akalan ve Nika Baric de 8’er sayıyla arkadaşlarını destekleyip galibiyete katkı sundular.