ÇBK Mersin Yenişehir Fenerbahçe’ye Yenildi

ÇBK Mersin Yenişehir, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi 18’inci hafta mücadelesinde Fenerbahçe Safiport karşısına çıktı.

Mersin’in kadın basketbolundaki medahı iftiharı olan takımımız, bu karşılaşmaya yeni başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu önderliğinde çıktı.

Türkiye basketbol tarihinin en çok kupa kazanan koçu unvanına sahip olan Zafer Kalaycıoğlu, bu unvanı elde etmesinde çok büyük pay sahibi olan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’na karşı, yeni takımı ÇBK Mersin Yenişehir ile ilk maçına çıktı. Bu tesadüf ne yazık ki Mersin temsilcimiz adına güzel sonuçlanmadı.

ÇBK Mersin Yenişehir, Mersin’de oynanan mücadeleden 73 – 80 mağlup ayrıldı ve Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi’nde ikinci basamağa çıkma şansını kaçırdı.

ÇBK Mersin Yenişehir Takımında Kim Nasıl Oynadı

çbk mersin yenişehir

ÇBK Mersin Yenişehir takımımızda yeni koç ile birlikte oyuncularımızın ilk maçlarında neler yapacakları merak ediliyordu.

Mersin temsilcimizde ilk maçına efsane olduğu Fenerbahçe karşısında çıkan Zafer Kalaycıoğlu ilk beşinde; Esra Ural Topuz – Fagbenle – Shavonte Sade Zellous – Sinem Ataş ve Nika Baric’e yer verdi.

Takımımızda en çok süre alan oyuncu neredeyse hiç kenara gelmeden parkede kalan Esra Ural Topuz oldu. 39 dakika 24 saniye süre alan Esra Ural Topuz, Fenerbahçe Safiport potasına 6 sayı gönderdi. Bu 6 sayının yanında ise 8 ribaunt ve 4 asistlik katkı sundu.

Esra Ural Topuz’un ardından ise takımımızın yıldız ismi Fagbenle, 36 dakika 23 saniye süre alıp en çok oynayan ikinci basketbolcumuz oldu. Fagbenle, takımımız ÇBK Mersin Yenişehir adına rakip potaya 17 sayı göndererek üstüne 3 ribaunt ve 4 asist yaptı. Bu istatistikler onu, takımımızın en çok skor katkısı veren oyuncusu yaptı.

Bu iki isim dışında yarım saat barajın aşan diğer isim ise 32 dakika 58 saniye parkede kalan Shavonte Sade Zellous oldu. Bu süre zarfında 13 sayı, 6 ribaunt ve 2 asistlik katkı sunan oyuncu, ÇBK Mersin Yenişehir’in en çok süre alan üçüncü ismi olmayı başardı.

Maç içindeki en büyük hayal kırıklıklarından biri ise 25 dakika 33 saniye parkede kalıp maçı tek bir sayı bile atamadan tamamlayarak çok kötü bir gün geçiren Sinem Ataş oldu.

Takımımızın bir diğer yıldız ismi Tiffany Kiara Hayes ise kenardan geldiği maçta 17 sayı 2 ribaunt 1 asist ile çok iyi bir katkı verdi.

Fakat ne yazık ki tüm bu oyuncularımızın katkıları galibiyeti Mersin’e getirmedi.

Alina Iagupova Bizi Yakan İsim Oldu

Fenerbahçe Safiport adına ise gecenin kahramanı olan isim Alina Iagupova oldu. Takımının aldığı 73 – 80’lik galibiyette büyük pay sahibi olan Alina Iagupova, ÇBK Mersin Yenişehir savunmasına çok zor anlar yaşattı.

38 dakika 8 saniye süre aldığı karşılaşmayı 24 sayı, 5 ribaunt ve 11 asist ile tamamlayan Alina Iagupova maçın ve takımının en skoreri oldu. Ona 20 sayı ile eşlik eden Satou Sabally ise sarı lacivertlilerin Mersin’den kazanarak dönmelerinin diğer sebebiydi.