ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi OGM Ormanspor’u Yenmesini Bildi

Mersin; Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden birisi! Bu şehirde yaşayan insanlar futbol başta olmak üzere birçok spora ilgi duyuyorlar. Ancak, Mersin’in Süper Lig’de temsilcisinin olmadığını söyleyebiliriz. Mersin’i sporda en güzel şekilde temsil eden takım ise Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Çukurova Basketbol Kulübü Mersin Yenişehir Belediyesi! Hem ligde hem de Avrupa kupalarındaki başarıları ile dikkat çeken ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi; bu sezon şampiyon olmak istiyor.

Mersin Ekibi Normal Sezonu Kaçıncı Sırada Tamamladı?

Diğer kategorilerde olduğu gibi kadınlar basketbolda da ciddi bir rekabet söz konusu! Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 2021 – 2022 normal sezonunu lider bitiren takımın Fenerbahçe Safiport olduğunu söyleyebiliriz. Sarı lacivertli takım; 26 maçın 24’ünü kazanmasını bildi. Yalnızca iki yenilgi aldı. Normal sezonun galibi oldu.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi; ligdeki 26 maçın 20’sinden galibiyet ile ayrıldı. Altı maçı kaybetti. Attığı 2066 sayıya karşılık olarak potasında 1682 sayı gördü. Sonuç olarak, 26 maçta 46 puan toplayabildi. Bu puan ile de normal sezonu ikinci sırada tamamladı.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi; çeyrek finalde ligi yedinci sırada tamamlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi ile eşleşti. Rakibini rahat bir şekilde geçtikten sonra yarı finalde OGM Orman ile eşleşti. OGM Orman; normal sezonu üçüncü sırada bitirmişti. Herkes, ÇBK’nın OGM Ormanspor karşısında neler yapacağını merakla bekliyordu.

Mersin Yenişehir Belediyesi Rakibini Mağlup Ederek İşini Garantiye Aldı

Play-off yarı final serisinin ikinci maçında karşı karşıya gelen ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ile OGM Ormanspor arasındaki mücadelenin her dakikasında heyecan vardı. Servet Tazegül Salonu’nda oynanan maça ilgi bir hayli fazlaydı. ÇBK; maça tam da tahmin edildiği gibi büyük bir hırs ve istekle başladı. Rakibine hem hücumda hem de savunmada üstünlük kurdu. Sonuç olarak, ilk periyodu 16-10 önde tamamladı.

Çukurova; üstün oyununu ikinci periyotta da devam ettirdi. OGM Ormanspor; iyi bir oyun sergilese de kritik anlarda kaçırdığı şutlardan dolayı farkı kapatamadı. Sonuç olarak, ÇBK; soyunma odasına 34-28 önde gitti. İkinci yarıda neler olacağını herkes çok merak ediyordu. OGM Ormanspor; ilk yarıya kıyasla çok daha etkili bir oyun oynadı. Rakibinin zaaflarından en iyi şekilde faydalandı. Bilhassa üçüncü periyodun bitmesine bir dakika 28 saniye kalan skoru 45-43’e getirmeyi başardı. Ancak, ÇBK’nın deneyimli oyuncuları devreye girdi. Sonuç olarak, Çukurova; üçüncü periyodu da 47-45 önde tamamladı.

Son periyotta ciddi bir çekişme vardı. Bir ara skorda eşitlik vardı. Ancak, Çukurova; bilhassa taraftarının desteğiyle öne geçmesini bildi. Farkı giderek açan ev sahibi ekip; maçtan 75-68 galip ayrıldı.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’de günün yıldızı attığı 38 sayı ile DeWanna Bonner oldu.