ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ‘nde Görev Değişimi

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, tarihinin en başarılı sezonlarından birini geride bırakmak üzereyken bir görev değişikliği ile karşı karşıya geldi.

Bu sezon takımımızla özellikle Avrupa’da çok başarılı bir periyot geçiren ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, bir sezonda Avrupa’da çıkılabilecek maksimum maç sayısına çıkmış ve 16 maçla serüvenini yolun sonuna kadar götürmüştü.

16 maçta yalnızca 3 kez mağlup olan Mersin’in gururu takımımız, ne yazık ki bu 3 mağlubiyetin ikisini yolun son dönemecinde aldı. Başantrenörü Aziz Akkaya önderliğinde tarihinde ilk kez FIBA Kadınlar Euro Cup organizasyonunda Final Four gören basketbolcularımız hem kulüp tarihine hem de Mersin şehrinin spor tarihinde çok güzel bir iz bırakıp taraflı tarafsız tüm Türkiye’yi gururlandırmışlardı.

Herkes kupa beklerken ne yazık ki FIBA Kadınlar Euro Cup 2021 – 2022 Final Four’un ilk maçında Venezia takımına 5 sayı farklı kaybedilmiş ve kupa şansı ellerimizden kaçıp gitmişti. Tıpkı ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi gibi ülkemizi Final Four aşamasında temsil eden diğer takım Galatasaray da rakibine yenilmişti.

İki takımın üçüncülük maçında ise kazanan sarı kırmızılı taraf olmuştu. Böylece tarihi sezonda ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, Avrupa dördüncülüğü başarısını kazanmış ve büyük bir tecrübe elde etmişti.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi İstifa İle Sarsıldı

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi

Bu başarıya karşın geçtiğimiz günlerde kamuoyun başantrenörümüz Aziz Akkaya’nın istifa haberiyle şaşırdı. Kulüp yaptığı açıklamada Aziz Akkaya’nın kendilerine istifa talebini ilettiğini ve yönetim kurulu değerlendirmesi sonucu bu talebin kabul edildiğini belirtti.

Aziz Akkaya ise bu açıklamanın ardından kendi sosyal medya kanallarından tüm Mersin ve Çukurova Basketbol organizasyonuna teşekkür etti. Açıklamasında FIBA Kadınlar Euro Cup’ta alınamayan kupa konusunda hayal kırıklığı yaşadığı anlaşılan başarı koçumuz, herkesten helallik isteyerek yolların ayrıldığını ilan etti.

Yeni Başantrenörümüz Bir Efsane

ÇBK Yenişehir Belediyesi, Aziz Akkaya’dan boşalan başantrenörlük koltuğuna yeni bir ismi getirdi. Bu isim Türkiye’deki tüm basketbolseverler tarafından tanınan ve adeta marka olmuş efsane bir isim olunca haliyle tüm Mersinli basketbol tutkunları da büyük bir heyecan yaşadılar.

Türkiye’de basketbol branşında en çok kupa kazanan koç olma unvanını gururla apoletlerinde taşıyan Zafer Kalaycıoğlu, ÇBK Yenişehir Belediyesi’nin yeni başantrenörü olarak açıklandı.

Daha önce Fenerbahçe, Galatasaray, Yakın Doğu Üniversitesi gibi takımları çalıştıran Zafer Kalaycıoğlu, bunların yanında Mersin Büyükşehir Belediyespor’un da koçluğunu yapmıştı.

Bu takımlarda Türkiye Kupası, Kadınlar Basketbol Süper Ligi, Cumhurbaşkanlığı Kupası ve EuroCup şampiyonlukları elde eden ve bir efsaneye dönüşen Zafer Kalaycıoğlu, bundan sonra ÇBK Yenişehir Belediyesi ile şampiyonluklarına yenilerini eklemeye gayret edecek.

Hali hazırda kadın basketbolunda çok önemli bir yeri olan takımımız, bu hamlesiyle beraber gelecek sezondan itibaren hem ligde hem de Avrupa’da gözünü en tepeye dikeceğini göstermiş oldu.

Mersindespor ailesi olarak biz de hem bizi gururlandıran eski koçumuz Aziz Akkaya’ye teşekkür ediyor hem de yeni başantrenörümüz Zafer Kalaycıoğlu’na Mersin şehrimize nice zaferler getirmesi için başarıla diliyoruz.