ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi İç Transferde Bir Hayli Hızlı

Mersin; geçtiğimiz yıllarda Süper Lig’de mücadele etmiş futbol takımına sahiptir. Ancak, Mersin halkının futbolda yüzünün uzun süreden bu yana gülmediğini ifade edebiliriz. Mersin halkı; çok uzun zamandan beri şehrin kadın basketbol takımının başarıları ile övünüyor. Gelin, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin 2022 – 2023 sezonu öncesindeki transfer çalışmalarına yakından bakalım!

Hangi Oyuncuların Sözleşmesi Yenilendi?

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi; 2022 – 2023 sezonuna en iyi şekilde hazırlanıyor. 2021 – 2022 sezonunda ligde kaydettiği 18,9 sayı ortalaması ile fark yaratan Tiffany Hayes önümüzdeki sezon da ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nde forma giyecek. Takım adına hayati önem taşıyan oyuncu ile sözleşme yenilenmesi ÇBK taraftarları başta olmak üzere tüm Mersin halkını sevindirdi.

ÇBK Mersin Yenişehir

Mersin ekibinin sözleşmesini yenilediği tek isim Tiffany Hayes değil! Temi Fagbenle de önümüzdeki sezon ÇBK forması giyecek. Bu oyuncu da ÇBK’nın Türkiye Kupası’nda şampiyon olduğu dönemde turnuvanın en değerli oyuncusu seçilmişti. Bu iki oyuncunun yanı sıra DeWanna Bonner ve Quanitra Hollingsworth da takımda kaldı. Her iki oyuncu ile de bir yıllık sözleşme yenildi.

Takdir edersiniz ki, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi; Fenerbahçe ile beraber Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin favorilerinden birisi! Mersin ekibi; önümüzdeki sezon da sarı lacivertli takım ile şampiyonluk mücadelesi verecek. Bu yüzden, söz konusu dört oyuncusunu takımda tutması bir hayli önemliydi. ÇBK’nın iç transferdeki başarısı; kulübün önümüzdeki sezon da ilk ikide yer alacağını işaret eden bir faktör olarak yorumlandı.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin Sözleşme Yenilediği Oyuncular Kimlerdir?

  • Tiffany Hayes; 20 Eylül 1989 tarihinde dünyaya geldi. 1.78 boyundaki oyuncu 70 kg ağırlığındadır. Hem ABD hem de Azerbaycan pasaportlarına sahiptir. Şutör guard pozisyonunda forma giyer. Kritik anlardaki sayıları ile dikkat çeken bir isimdir.
  • Temi Fagbenle; 8 Eylül 1992 tarihinde dünyaya gelmiştir. Nijerya ve Britanya pasaportuna sahiptir. Forvet pozisyonunda forma giyer. 193 boyunda ve 89 kg ağırlığındadır.
  • DeWanna Bonner; 21 Ağustos 1987 tarihinde dünyaya gelmiş bir basketbolcudur. 1.93 boyundadır. Hem ABD hem de Makedonya pasaportlarına sahiptir. Şutör guard ve kısa forvet pozisyonlarında forma giyer. Takımın beyni olarak gösterilen isimlerden birisidir.
  • Son olarak, Quanitra Hollingsworth hakkında bilgi verelim! 15 Kasım 1988 tarihinde dünyaya gelen oyuncu; ABD ve Türkiye vatandaşlığına sahiptir. Hatta, milli takımda da forma giymiştir. 1.98 boyunda ve 91 kg ağırlığındadır. Pivot pozisyonunda forma giyer. Pozisyonunun en iyi isimlerinden birisidir. 2013 yılında Fenerbahçe’ye imza atmıştır. Yıllar içerisinde Galatasaray, Botaş ve Yakındoğu Üniversitesi gibi takımlarda da oynamıştır.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi; 2021 – 2022 sezonunu ikinci sırada bitirdi. 26 maçın 20’sinden galibiyet ile ayrıldı. Sezon boyunca altı defa yenildi. 46 puan topladı.