ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Botaş’a Yenilerek Taraftarlarını Üzdü

Mersin; spora sevdalı olan insanların yaşadığı bir şehir! Ancak, Mersin’in spor branşlarında hakkıyla temsil edilemediğini söylemeliyiz. Bilhassa futbolda yüzü bir türlü gülmeyen Mersin’in yüzünü ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi güldürüyor.

Herkesin bildiği üzere ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi; HerbalifeNutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele ediyor. Hem bu ligde hem de Avrupa kupalarında başarılı sonuçlar alan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi; son olarak Botaş ile karşı karşıya geldi. Herkes, Mersin ekibinden galibiyet bekliyordu. Ancak, Botaş bu mücadeleyi kazandı. Gelin, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ile Botaş arasında oynanan mücadelenin detaylarına yakından bakalım!

ÇBK Ligde Beş Maç Aranın Ardından Yenilgi ile Tanıştı

Gösterdiği performans ve elde ettiği başarılar ile Mersin halkının gururu olan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi; Botaş karşısında favori olarak gösteriliyordu. Ankara DSİ salonunda oynanan mücadelenin hakemleri Samet Tekin, Abdulah İlik ve Emin Moğulkoç olarak belirlenmişti.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi; maça Tiffany Hayes, Asena Yalçın, ShavonteZellous, Jasmine Thomas ve Kuanitra Holingsvorth beşlisiyle çıktı. Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ni yakından takip eden herkes maçı ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin kazanacağını düşünüyordu. Ancak, Botaş; maça oldukça iyi başladı. Karşılaşmanın ilk periyodu başa baş geçti. Botaş; ilk periyodu 27-25 önde kapattı. ÇBK’nın ikinci periyoda çok daha hırslı başlayacağı tahmin ediliyordu. Fakat,Botaş; bu periyotta çok daha iyi bir oyun ortaya koydu. Sonuç olarak, ÇBK; ilk yarının ardından soyunma odasına 41-48 geride gitti.

ÇBK; karşılaşmanın üçüncü periyoduna iyi başlayarak farkı kapatmayı hedefliyordu. Fakat,Botaş; üçüncü periyotta sergilediği oyunla bu maçı kazanmak adına son derece ısrarlı olduğunu gösteriyordu. ÇBK ise rakibinin farkı açmasına engel olamadı. Bu yüzden, üçüncü periyodu da 49-63 geride kapattı. Son periyotta değişen bir şey yoktu. ÇBK; maçı kazanmak adına son hamlelerini yapsa da Botaş istikrarlı oyununu bu periyotta da sürdürdü. Bir ara farkı yedi sayıya kadar indiren ÇBK; karşılaşmadan 65-76 yenik ayrıldı.

Maçın En Skorer İsimleri Kimlerdi?

Botaş’ta Elizabeth Davis’in 22 sayı attığını söylemek gerekir. Ayrıca, JelenaDubljevic de 15 sayı atmayı başardı.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nde ise bazı oyuncuların geçmiş maçlara kıyasla kötü bir görüntü çizdiklerinden bahsetmek gerekir. Tiffany Hayes 17, Jasmine Thomas 16, ShavonteZellous ise 10 sayı atmayı başaran isimler oldular.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Ligde Kaçıncı Sırada Yer Alıyor? 

Çukurova Basketbol; bu sezon Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 26 maça çıktı. Bu maçların 14’ünü kazanmayı başardı. 12 maçtan yenilgiyle ayrıldı. Güncel tarih itibariyle, 40 puanının olduğunu söylemeliyiz. Çukurova Basketbol; 26 haftanın sonunda ligde altıncı sırada bulunuyor. Lig lideri ise 26 maçının tamamını kazanan Fenerbahçe!