Arda Güler Fenerbahçe’de Kiralık Olarak Kalmak İstemiyor

Türkiye’de transfer gündeminin ilk sırasında sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ nin 18 yasındaki yıldızı Arda Güler yer alıyor.

Bu sezon Fenerbahçe formasıyla gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Arda Güler, Avrupa devlerinin radarına giren genç isim Barcelona ve Real Madrid’i peşinden koşturmaya devam ediyor.

İspanyol devi olan Barcelona’ nın 18 yasındaki yıldız isim Arda Güler ‘e olan ilgisi uzun süredir devam ederken bir adım daha ileri giderek Sportif Direktörü Deco, geçtiğimiz gün Fenerbahçe ile görüşmek üzere İstanbul’a göndermişlerdi.

10 gündür İstanbul’da kamp kurmuş durumda olan İspanyol ekibi Barcelona Arda Güler ve ailesi ile de görüşen Sportif Direktörü Deco Başkan Ali Koç ile görüşmelerini sürdürüyordu.

Barcelona ya çok yakın olduğun da Real Madrid’in de devreye girdiği ve 18 yaşındaki futbolcuyu kadrosuna katmak için temsilci yolladığı ve oyuncuyla masaya oturduğu belirtildi.

İki kulüp Barcelona ve Real Madrid 18 yasındaki yıldız isim Arda Güler için hem kulübü hem de kendisine tekliflerini sundular.

18 yasındaki yıldız isim Arda Güler’i Barcelona alırsa 1 yıl daha Fenerbahçe’ye kiralayacaktı. Ancak genç oyuncunun sarı lacivertli takımda kiralık oynamayı da reddettiği ve bu nedenle Real Madrid’e daha sıcak baktığı ileri sürüldü.

Arda Güler’in önümüzdeki sezon Fenerbahçe’de oynamak istemediğini net bir şekilde yönetime de bildirdiği kaydedilirken bu yaz transfer sezonun da kesin olarak sarı lacivertli takıma veda etmesi bekleniyor.

BARCELONA GELECEK SEZON KADROSUNA KATMAK İSTEDİ

18 yasındaki yıldız isim Arda Güler için İspanyol ekibi Barcelona çok ciddi olarak ilgilendiğini belli etmek için Sportif Direktörü Deco, geçtiğimiz gün Fenerbahçe ile görüşmek üzere İstanbul’a göndermişlerdi.

10 gündür İstanbul’da kamp kurmuş durumda olan İspanyol ekibi Barcelona Arda Güler ve ailesi ile de görüşen Sportif Direktörü Deco olumlu olarak masadan ayrılamadılar.

Barcelona Arda Güler için düşündükleri planda genç oyuncunun bonservisini sarı lacivertli takımdan alacaklar ancak takıma seneye katıla bilecekti. 1 yıl daha sarı lacivertli takım da kiralık olarak kalmasını istedikleri genç isim için bu zor bir karardı.

Fenerbahçe’ den ayrılmayı kafasına koyan genç isim hemen takımdan ayrılmak istiyor.

REAL MADRİD 20 MİLYON EURO BONSERVİSİ SATISTAN PAY VERECEK

Real Madrid’in sarı lacivertli kulübe Arda Güler içim 20 milyon Euro bonservis bedeli ve sonraki satıştan yüzde 20 pay önerdiği iddia edildi. Serbest kalma bedelinin de üzerinde bir teklif ile masaya oturan Madrid ekibi bu transferi bir an önce bitirmek istiyorlar.

Hemen de takıma kazandırılacak olan Arda Güler sarı lacivertli takım da kiralık olarak da kalmayacak.

Arda için birçok takım konuşulurken genç isim kariyerine artık bir an önce Avrupa da devam etmek istemesi nedeni ile Real Madrid’ i seçmesi bekleniyor.