Anamur Belediyespor Transfer Çalışmalarına Devam Ediyor

Anamur; Mersin’e bağlı bir ilçedir. Türkiye’nin en güzel ilçelerinden birisi olarak dikkat çeker. Takdir edersiniz ki, Mersin’in güncel tarih itibariyle ne Süper Lig’de ne de TFF 1.Lig’de bir temsilcisi var. Bu durum; futbol ile yatıp kalkan Mersin halkını bir hayli üzüyor. Ancak, şehirdeki futbol kulüplerinden bir veya birkaçının bu durumu değiştirme potansiyeli bulunuyor. Onlardan birisi de Anamur Belediyespor!

Anamur Belediyespor İki Futbolcuyu Kadrosuna Kattı

Mersin ekibi; önümüzdeki sezon için çok daha iddialı bir kadro kurmak istiyor. Hedef şampiyon olmak ve bir üst lige yükselmek! Kulüp yönetimi; maddi şartların el verdiği ölçüde transferler yapmak istiyor. Bu noktada, bilhassa geçmiş yıllarda TFF 2.Lig veya 3.Lig’de mücadele etmiş isimlere yöneldiklerini söylemek mümkün!

Anamur Belediyespor; kadrosunu iki futbolcu ile güçlendirdi. Onlardan birisi son olarak Gebzespor forması giyen Semih Mustafa Usta! 31 Ağustos 1993 tarihinde dünyaya gelen oyuncu; Trabzon doğumludur. 1.79 boyundadır. Hem sol hem de sağ kanatta forma giyebilen son derece yetenekli bir isimdir. Semih Mustafa Usta; son olarak Gebzespor’da forma giydi. Söz konusu takıma 2022 yılının Ocak ayında transfer oldu. Ancak, Gebzespor’da çok fazla forma şansı bulamadı. Anamur Belediyespor; oyuncuyu sözleşmesinin bitmesinden dolayı herhangi bir bonservis bedeli ödemeden kadrosuna katacak. Semih Mustafa Usta ile kaç yıllık sözleşme imzalandığı açıklanmadı.

Anamur Belediyespor’un kadrosuna kattığı bir diğer isim ise Şükrü Ali Danışan oldu. 26 Aralık 2002 tarihinde dünyaya gelen oyuncu; son olarak Kilimli Belediyespor’da forma giydi. Stoper pozisyonunda görev yapan genç oyuncu; bugüne kadar Bölgesel Amatör Lig’de yer alsa da kendisini geliştirmeyi ve ilerleyen yıllarda Süper Lig’de forma giymeyi hedefliyor.

Anamur Belediyespor yönetimi; biri tecrübeli biri de genç olan bu iki oyuncuyu kadrosuna katmaktan dolayı bir hayli mutlu! Her iki oyuncunun da önümüzdeki sezon takıma büyük katkı yapacağı ifade ediliyor.

Muğdat Çelik Mersin’e Dönmeyi Hedefliyor

Bir dönem Galatasaray’da da forma giyen Muğdat Çelik sürpriz bir karar ile henüz 32 yaşında olmasına rağmen futbolu bıraktı. Çelik’in vermiş olduğu bu karar futbol camiasında şok etkisi yarattı. Son olarak Denizlispor’da forma giyen Muğdat Çelik’in neden böyle bir karar aldığı tartışma konusu oldu. Oyuncunun çevresine memleketi olan Mersin’e dönmek istediğini söylediği ifade edildi. Ailesi ile daha çok vakit geçirmek isteyen Muğdat Çelik’in futbolu bırakma kararını gözden geçirebileceği de dile getiriliyor.

32 yaşındaki oyuncu; önümüzdeki sezon Mersin’de yaşayacak. Bu noktada, Mersin şehrine ait kulüplerde forma giyme ihtimali bulunuyor. Oyuncunun tanıdıkları aracılığıyla ilk olarak İçel İdman Yurdu’na haber gönderdiği söyleniyor. Bu noktada, Muğdat Çelik’in İçel İdman Yurdu ile anlaşma sağlayamadığı takdirde Anamur Belediyespor forması giyme ihtimalinin de olduğunu söyleyebiliriz.