İdman Yurdu 1925

Amatör Liglerin İptal Edilmesi İçin İki Teknik Adam Da Federasyona Seslendi

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle amatör liglerin Fransa’da tescil edilmiş olduğu bilgisi yayınlandı. Bu durumun ardından ise Türkiye’de amatör liglerin durumuna ilişkin merak durumu söz konusu oldu. Konuya ilişkin ise Meskispor Teknik Direktörü Erçin Çelikkaya ve İdman Yurdu 1925 Teknik Direktörü Cemal Koç açıklama yaptı. Fransa’da alınan kararın örnek olması gerektiğine dikkat çeken teknik isimler, Türkiye’de de tescile ilişkin düşüncelerini belirtti.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, spor dünyasını da son derece olumsuz etkiledi. Söz konusu süreçte Fransa Futbol Federasyonu ise ülkedeki amatör liglerin iptal edildiğini duyurdu.

Ülkede amatör kapsamında yer alan 4 ve 5’inci ligler bu bağlamda tescil edilmiş oldu. Ve bu kararın ardından Türkiye’de de amatör liglere dair alınacak kararlara gözler çevrildi.

Fransa’nın Kararı Örnek Alınmalı

Konuya ilişkin açıklama yapan İdman Yurdu 1925 Teknik Direktörü Cemal Koç ve Büyükşehir Belediyesi Meskispor Teknik Direktörü Koray Erçin Çelikkaya kararı değerlendirdi.

Fransa’da amatör ligler adına alınan kararın örnek olması gerektiğini ifade eden teknik isimler, Türkiye için de aynı kararın alınması gerektiğini söyledi.

Hiçbir şeyin insan sağlığından önemli olmadığına dikkat çeken tecrübeli hocalar, Türkiye Futbol Federasyonu’nun da aynı kararı alması için dilekte bulundular.